באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: מהקמפוס לפארקים

יקנעם: מהקמפוס לפארקים

סטודנטים מיקנעם יסתובבו בפארקים בעיר במהלך ימי החופש הגדול כחלק מפרוייקט סיירת פארקים וזאת על מנת להוות מודל של בוגר משמעותי עבור בני הנוער ולמנוע אלימות וונדליזם”

הקיץ כבר כאן ולצד תכנית אירועים עשירה, שקדו בעיריית יקנעם בחסות ‘עיר ללא אלימות’ ובשיתוף המתנ”ס, מרכז הצעירים, ומחלקת הנוער על פעילות ענפה לבני הנוער בחודשי הקיץ והכשירו תשעה סטודנטים מלגאים שיסתובבו ויסיירו כל לילה ברחבי היישוב, ברחובות, בפארקים ובמגרשי הספורט ויצרו  קשר עם בני נוער שנמצאים בחופשת הקיץ, וישמשו כבוגר האחראי בשטח.

סיירת פארקים
פארק רבין. צילום: רונן צומר

במסגרת התכנית, הסטודנטים שזה עתה סיימו את מבחני הסמסטר ואת שנת הלימודים יפגשו עם בני הנוער בשטח ויהיו חלק בלתי נפרד מהפעילויות. הסטודנטים עברו טרם צאתם לשטח הכשרה מקיפה ובמהלכה קיבלו הנחיות כיצד ואיך לפעול  ולהתמודד עם מאפייני גיל ההתבגרות, וקיבלו כלים לזיהוי של נוער בסיכון. מטרת הפעילות הינה להציב דמות מבוגר אחראי בסביבה בה מתרחשת פעילות נוער, וכן למנוע הפרעות לאיכות החיים של התושבים כגון רעש וונדליזם. אל הסטודנטים מצטרפים גם מדריכי נוער מבית הנוער ומתכנית “מחוברים” וכולם יסתובבו בשטח במשך חודשי הקיץ כל לילה במשך חמישה לילות בשבוע. הסטודנטים שהוכשרו מקבלים על פעילותם מלגה למעורבות חברתית בסכום של 2500 ₪ עבור 70 שעות, או 4000 ₪ עבור 120 שעות.

סיירת הפארקים תפעל ברחבי היישוב בחוליות שמונות בין שניים לארבעה סטודנטים ואלו יסיירו כל לילה במוקדים השונים כשהם מצוידים בערכות שש-בש וקפה, מתערבבים עם בני הנוער ומעודדים אותם להשתתף בפעילויות יזומות של מחלקת הנוער המגוונות והעשירות כגון: טורניר סנוקר, מפגשים בבית הנוער, מגרשים מוארים, טורניר קט רגל, אירועי קריוקי, מסיבות, סדנאות שונות ועוד.

עפרי אדר, סטודנטית בסיירת הפארקים “במסגרת הפרויקט אני וחבריי הסטודנטים מיקנעם מסיירים ברחבי העיר במטרה ליצור קשר ישיר ובלתי אמצעי עם בני הנוער בקיץ. עבורי זו הזדמנות מצוינת לתרום לנוער בעיר ויחד עם זאת לקבל מלגת מעורבות חברתית שמסייעת לי במימון הלימודים”.

מנהלת תכנית עיר ללא אלימות ביקנעם, אפרת נל “במהלך חופשת הקיץ כמו במהלך השנה, עיר ללא אלימות משקיעה מאמצים רבים לספק מענים מגוונים שמאפשרים יצירת סביבה מוגנת לנוער. כחלק מהמענים אנו מזהים את הצורך בנוכחותו של מבוגר משמעותי שמהווה מודל לחיקוי ודוגמה לאח בוגר. הימצאותו של אדם מבוגר מסייעת למנוע אירועים אלימים וכן מאפשרת תחושת מוגנות כוללת בישוב, הן לנוער והן לתושבים. אנו רואים בפרויקט זה שיתוף פעולה מנצח של עיר ללא אלימות עם כלל השותפים ועם מרכז צעירים באופן מיוחד, שגייס את הסטודנטים, חלקם עדיין לומדים למבחנים ואפשר את הפעלת הסיירת”.
 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter