באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: מאות תושבים השתתפו בשוק האומנים והאיכרים

יקנעם: מאות תושבים השתתפו בשוק האומנים והאיכרים

בהשתתפות מאות תושבים, ובהובלת העירייה ומרכז הצעירים התקיים ביום שישי שעבר ולראשונה ביקנעם ובמרכז המסחרי החדש, שוק אומנים ואיכרים.

שוק האומנים והאיכרים
שוק האומנים והאיכרים

במסגרת השוק הוצבו לאורך המרכז המסחרי 17 עגלות מיחדות שהכינה העירייה ובהם נמכרו בין היתר: מוצרים טבעיים, שמנים, תכשיטים, קרמיקה, בובות, דברי מזון שכללו גם אוכל טבעוני ודברי מתיקה, ועוד. הילדים נהנו ממתקני מתנפחים שונים שהוצבו במקום.

ראש העיר, סימון אלפסי  עבר בין הדוכנים עם ממלא מקומו אורי שמואל, שוחח עם בעלי העסקים והתושבים ואמר שהוא יהפוך את השוק למסורת ביקנעם, ירחיב את פעילותו. שוק איכרים נוסף מתוכנן למהלך חודש אוגוסט, בין היתר יוספו עוד עשר עגלות נוספות, יוקם מתחם למזון כולל דוכנים לירקות אורגניים וחקלאיים, ועוד. כמו כן תוצב עגלת קפה במקום. ברחבת המרכז תוקם במה ועליה תהיה הופעה לילדים. במקום תושמע מוזיקה שתנעים את זמנם של הקונים והמסתובבים. מתחם החניה שמול ‘אורט אלון’ יוקצה לבאי השוק.

שוק האומנים היווה את יריית הפתיחה לתחילת אירועי העירייה במהלך הקיץ והחופש הגדול, והוא היה הפנינג של ממש. השוק התקיים במרכז המסחרי החדש ששופץ ושודרג ע”י העירייה. במהלך יום השוק השתתפו בו גם המשנה לרה”ע לאה פדידה, סגן רה”ע רומן פרס, חברות וחברי מועצת העיר.

ראש העיר, מר סימון אלפסי: “אני שמח שרעיון השוק היה מבריק והוכיח את עצמו. לאורך כל היום הייתה תנועה רבה של תושבים וקונים במקום והללו היו תמימי דעים שמדובר ברעיון מעולה. מעבר לחוויה, למשפחתיות ולקהילתיות, השוק עודד תושבים להגיע למרכז המסחרי ולרכוש מוצרים שונים  אצל בעלי עסקים קטנים, וזה לכשעצמו חשוב מאוד. כבר במהלך סיורי בין הדוכנים עלו לי רעיונות נוספים איך לשדרג את השוק, ואנו נפעל ליישמם כבר בפעם הבאה. יום שוק יהיה חגיגה של ממש הן לבעלי העסקים, הן לקונים והן לכל התושבים שיגיעו”.

מנהלת מרכז הצעירים, הגב’ אביבית שלומוביץ’: “מרכז צעירים ממשיך בעשייה לטובת תושבי יקנעם. שוק האומנים יעודד יזמים למכור את מוצריהם ויסייע לקדם עסקים במרכז המסחרי. בנוסף, השוק הוא גם אמצעי ליצירת מפגשים בין התושבים והגברת הקהילתיות בעיר”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter