באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: לקבור את החשמל

יקנעם: לקבור את החשמל

פרויקט הטמנת קוי המתח הגבוה ביקנעם יוצא לדרך לאחר שמשרד התשתיות אישר 300 אלף ₪ לתכנון הפרויקט ומשרד השיכון מוכן לממן מחצית מהפרויקט עצמו. אלפסי: “אני מקווה שהפעם נפתור את הבעיה אחת ולתמיד”.

משרת התשתיות יממן את תכנון הטמנת עמודי המתח העליון הנמצאים בעיר בסכום של 300 אלף ₪ כשבנוסף הצליח ראש העיר, סימון אלפסי להשיג מימון של 50% לפרויקט ההטמנה עצמו ממשרד השיכון והבטחה למימון 30% נוספים על ידי חברת החשמל. עלות הפרויקט עצמו מוערכת ב 9-12 מליון ₪ כך שיש צורך למצוא מימון נוסף  של 1.8-2.4 מליון ₪ ואלפסי כבר הודיע כי הוא מתכוון לנסות ולהשיג את המימון ממשרדי הממשלה השונים.

חברת החשמל
סימון אלפסי, ינסה להשיג מימון נוסף ממשרדי ממשלה. צילום: רונן צומר.

המימון לתכנון הפרויקט הושג לאחר שראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי ומנהלת מינהל ההנדסה בעירייה, אורנה יחזקאל, נפגשו עם מנכ”לית המשרד לתשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, אורנה הוזמן–בכור, ודנו איתה  בבקשתו של ראש העיר להזיז ממקומם את עמודי המתח העליון שמצויים ברחבי היישוב, או לחילופין להעבירם אל מתחת לאדמה. במהלך הפגישה ציין ראש העיר בפני המנכ”לית שהנושא הזה חשוב לו מאוד והוא פועל כבר שנים מול כל שרי המשרד והמנכ”לים והגיע הזמן אחת ולתמיד לסיים את הסוגיה הזו. אלפסי הדגיש בדבריו שרתם למשימה את משרד הבינוי והשיכון וזה הסכים לממן כמחצית מן העלות המשוערת. אלפסי גם הדגיש שלא יאשר בניית יחידות דיור מתוכננות עד להסדרת הנושא וכי בשטחים שיפונו ניתן לבנות כ- 150 יחידות דיור.

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי מנסה כבר שנים רבות לקדם את נושא העתקת קווי המתח העליון, והנושא נמצא באופן קבוע על שולחנו ומועלה בכל פגישה עם הגורמים הרלבנטיים. בהקשר לכך התקיים  התקיים לפני כשבועיים דיון בוועדת החסמים של ממשלת ישראל ובמהלכו הוחלט לבצע אומדן עלויות חדש ולדון בהקצבה.

ראש העיר, סימון אלפסי: “תקופה ארוכה שאני פועל להזזת קווי המתח העליון וקיימתי כבר פגישות רבות עם שרי המשרד והמנכ”לים, ואני מקווה שהפעם נפתור את הבעיה אחת ולתמיד. רתמתי את משרד הבינוי והשיכון  וזה יממן מחצית מהעלות. אני אמשיך להוביל את הפרויקט עד להשלמתו המלאה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter