באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם למען חיילי צה”ל ותושבי הדרום

יקנעם למען חיילי צה”ל ותושבי הדרום

העירייה והאגודה למען החייל דאגו למאות חיילים שהתייצבו בנקודות הגיוס השונות. ילדי גנים ובני נוער נקלטו במסגרות החינוך היישוביות. אחרים התארחו במרכז הטניס ובתנועת הצופים. אלפסי בדרום: מודה לכל מי שסייע ומברך את תושבי הדרום על עמידתם האיתנה

יקנעם כולה התגייסה למבצע “עמוד ענן” וביישוב התקיימו מגוון פעילויות למען חיילי צה”ל ואוכלוסיית הדרום. כבר בתחילת המבצע הוציא ראש העיר סימון אלפסי מכתב לכל ראשי הרשויות בדרום בו הוא מציע את עזרתו ומבקש לשלוח תושבים שחפצים בהתרעננות ליקנעם. בהמשך  נעשתה פנייה גם לכלי התקשורת הארציים, ואלו פרסמו את רצונה של העירייה לארח תושבים. ביום שישי החל משעות הבוקר, החלו מבצעי גיוס במספר מוקדים בעיר. מתנדבי האגודה למען החייל הגיעו לנקודות המפגש השונות וחילקו למאות המגויסים כריכים, כיבוד קל ושתייה. ראש העיר סימון אלפסי הורה לדאוג לכל צורכי המגויסים שיישארו לעשות את השבת. בערב שבת נערכה ארוחה מיוחדת בהשתתפות ראש העיר, רב חב”ד הרב נועם דקל, יו”ר האגודה למען החייל, מתנדבי האגודה, והמגויסים שטרם פונו, וכן חדשים שהגיעו כל הזמן, כאשר מתנדבי האגודה דואגים למאות החיילים עד שאלו יועברו מהעיר ליחידותיהם השונות. האגודה למען החייל סיפקה גם ארוחות ערב למגויסים ששובצו במחנה ג’למה, ולמשלוחי מנות ודברי מתיקה ללוחמי שייטת 13.

העירייה סייעה לתושבי הדרום
אלפסי “מטרת הביקור היתה לחזק את הקולגות”

ביום ראשון פתחה עיריית יקנעם את המוקד העירוני לקליטת תושבי הדרום והמרכז, וקראה לתושבים לארח בביתם משפחות. העירייה מצידה סייעה בכל מה שצריך. אגף החינוך קלט מפונים מגיל גני הילדים ועד לתיכון ושילב אותם במסגרות החינוך השונות. בנוסף לכך נשלחו חבילות לילדי הדרום מרכז הטניס נרתם אף הוא ואירח כ- 40 ילדים מאשקלון  ואלו התארחו אצל משפחות חניכי המרכז. בביקורם בעיר התלוו הילדים המתארחים לילדים המארחים לבתי החינוך, ובשעות אחה”צ הצטרפו לאימוני הטניס ולפעילויות השונות. חניכי מרכז הטניס הכינו גם חבילות וצוות המרכז נסע לדרום לחלק אותם לחיילים. שבט “שחר” בצופים אירח  200 חניכים משבט “נופר” שהגיעו ליקנעם מהיישוב להבים והעירייה ורבים אחרים דאגו לכל צרכיהם. במהלך שהותם בעיר נהנו החניכים מפעילויות משותפות שונות, ערב דיסקו, סיור בתל יקנעם ועוד.

בנוסף לכל אלו, יצא ראש עירית יקנעם במשלחת של השלטון המקומי לביקור בדרום. המשלחת ביקרה באשקלון, שדרות, קריית מלאכי ואשדוד ובכל המקומות התקבלה בצבע אדום ובירי של פצצות. המשלחת קיבלה בכל עיר הסברים מפורטים על הנעשה בעיר ועל התמודדות התושבים עם המצב. אלפסי התעניין מאוד במצב הילדים ואמר באופן אישי לכל ראש רשות שיקנעם תשמח לסייע בכל עת ובכל מה שצריך.

ראש העיר סימון אלפסי “עיריית יקנעם  נכנסה למצב סיוע מרגע שהחל מבצע “עמוד ענן”. כבר בהתחלה העמדנו את המתנ”ס לרשות הצבא, והורתי ביחד עם האגודה למען החייל לדאוג לכל צרכי מאות המגויסים שעברו בדרכם לבסיסם ביקנעם, ואני שמח שבמהלך שהותם כאן הם קיבלו את כל מה שהיו צריכים. מטרת הביקור שלי בדרום הייתה לחזק את הקולגות שלי ואת תושביהם, להציע את הסיוע שלנו ולקלוט קליטה מלאה תושבים ביקנעם. בביקור ראינו שוב שהשלטון המקומי מנהל לא רק את החינוך, רווחה, איכות חיים ותעסוקה, אלא גם מפקד על כל הנושא הביטחוני, ועושה זאת למופת. בניגוד למערכות צבאיות קודמות הפעם ראינו סנכרון בין כל  הגורמים בשטח. “

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter