באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: ללא דיון

יקנעם: ללא דיון

ראש העיר, סימון אלפסי נוהג להשתמש ברוב הקואליציוני כדי להוריד הצעות לסדר של האופוזיציה עוד לפני שנדונו, וארבעת חברי האופוזיציה מחו על כך בישיבת המליאה האחרונה.

חדשות YCOM: חברי האופוזיציה ביקנעם מוחים על כך שרוב ההצעות לסדר שלהן אינן מועלות כלל לדיון והן נדחות על ידי הקואליציה כבר בשלב העלתן לסדר כך שלמעשה מציע ההצעה מציג את הנושא, ראש העיר או מנכ”ל העירייה מתייחסים אליו אך לאף חבר מועצה אחר אסור להתבטא בנושא.

יקנעם
צחי דקל, מבקש לדון בהצעות. צילום: יח”צ.

חבר המועצה, צחי דקל: “לפי דבריה של היועצת המשפטית, אם ראש העיר יבחר להוריד מסדר היום כל הצעה לסדר של חברי המליאה, לא יתקיים לעולם דיון בנושא המועלה על ידי האופוזיציה מפני שיש לו רוב אוטומטי. בלתי סביר שבמשך שנה וחצי, כמעט כל הצעה לסדר שהובאה על ידי האופוזיציה נפסלה על ידי ראש העיר”

היועצת המשפטית של עיריית יקנעם, עו”ד צביה דולב: “ישנן מספר אפשרויות ואחת מהן היא לא להכליל את ההצעה בסדר היום. בהקשר הזה, מציע ההצעה אומר את דבריו, המשיב אומר את דבריו ומבקש להעמיד את זה להצבעה. משהצביעו לא להכניס את הנושא לסדר היום, הוא לא נדון”. עו”ד דולב הוסיפה: “אם משהו עולה לדיון, המשמעות היא שלכל חבר מועצה יש את האפשרות להתייחס למה שנמצא בסדר היום המשמעות היא שלמי שלא הציג את ההצעה, אין אפשרות להתייחס, אחרת התוצאה תהיה זהה בין אם הנושא עולה לסדר היום ובין אם הנושא אינו עולה לסדר היום מפני שאז לכל חבר תהיה אפשרות להתייחס לנושא וזוהי תוצאה בלתי סבירה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter