באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: לכו תצטיינו

יקנעם: לכו תצטיינו

‘אורט אלון’ יקנעם ומנהלתו עדה אברכהן שמש זכו בפרס מצטייני רשת ‘אורט ישראל’. ראש העיר, סימון אלפסי: “הישג אדיר במלוא  מובן המילה לבית הספר ולמנהלת שלו  ולכל מערכת החינוך ביקנעם”.

ביום ראשון השבוע צלצל הטלפון אצל ראש העיר סימון אלפסי ועל הקו היה מנכ”ל רשת ‘אורט’ צבי פלג שבישר לו ש’אורט אלון’ יקנעם הוא בית הספר הטוב ביותר של הרשת לשנת 2014-2015,  ומנהלת בית הספר עדה אברכהן שמש היא המנהלת המצטיינת של הרשת.  המנכ”ל שבישר גם למנהלת על הזכייה גרם לה להתרגשות רבה, ובכך השלימו בית הספר ומנהלתו הישג אדיר וזכייה כפולה באותה השנה.

רשת אורט
תלמידי יקנעם מול וועדת הפרס. צילום: דוברות יקנעם.

עד לזכייה בפרסים הנכספים עברו בית הספר והמנהלת תהליך ארוך שהגיע לשיאו בביקור ועדת הפרס לפני מספר שבועות בבית הספר לאחר שהאחרון עלה לגמר עם עוד שבעה  בתי ספר מקבילים. תחת הסיסמאות: “אורט אלון – יוצרים מציאות מגשימים חלומות” ו”אורט אלון – בית ספר עם אופק ערכי ואקדמי”. הביקור  החל בסיור חברי ועדת הפרס בשטחי בית הספר ובבניינים השונים בהם עמדו מקרוב על הקירות המדברים, התערוכות המשקפות את היצירתיות של תלמידי בית הספר, והתרשמו עמוקות מניקיונו של בית הספר, מהאסתטיקה, הטיפוח, ההשקעה והשמירה על הרכוש. בביקור באשכול פיס צפו חברי ועדת הפרס בריקוד מרגש של בנות  להקת המחול והתענגו מלהקת בית הספר. מנהלת בית הספר עדה אברכהן שמש, אמרה שבחזונה תמיד חלמה על בית ספר שבו יוכלו כל התלמידים להגשים את חלומותיהם. המנהלת ציינה שבבית ספרה מגדלים דור להיות חכם ויוזם, מחנכים להיות חברת מופת וכל התלמידים מקבלים הזדמנות לגלות את עצמם מבחינת כוחות, יכולות, כישורים, נטיות ואהבות, כשהמטרה היא להצמיח, לחזק, ולהעצים. המנהלת התגאתה בנתונים ולפיהם 81% ממקבלי הבגרות מקבלים בגרות אקדמית גבוהה, ו – 46% זכאים לתעודת בגרות איכותית (מעל הממוצע הארצי). “אורט אלון”, הדגישה המנהלת הוא “חממה עם נשמה, בית לערכים ודעת”. ראש העיר, סימון אלפסי אמר שב”אורט אלון” נעשית עבודה מדהימה שמביאה כבוד ליישוב ותורמת תרומה משמעותית להגירה החיובית אליו. אלפסי ציין כי  ניתן לראות את התוצאות הנפלאות של ההשקעה בנתוני הגיוס המרשימים לצה”ל בקרב בוגרי בית הספר. מפקחת בית הספר, עפרה שטיין אמרה שבבית הספר הזה יש משהו קסום  והוא הגשמה של החלום הציוני. לאחר מכן  חשפו נציגי התלמידים מהמגמות השונות, מעט מהתכניות ומהפרויקטים המייצגים את המגמה/התכנית/הפרויקט  בה/בו הם לומדים ואת תרומתה/ו האדירה ותרומת הצוות החינוכי להצמחתם. בדרך זו  שמעו חברי ועדת הפרס על התכניות הפועלות בבית הספר.

ראש העיר, סימון אלפסי: “הישג אדיר במלוא  מובן המילה לבית הספר ולמנהלת שלו  ולכל מערכת החינוך ביקנעם . כאן צועדים  עם הקידמה  ולא משאירים אף אחד מאחור. ‘אורט אלון’ התברך במנהלת מצוינת, משובחת ואיכותית שהיא קטר שמוביל את  בית הספר ואת הבאים בשעריו לשורה ארוכה של הישגים. לבית הספר צוות חינוכי מצוין ומוביל שעושה לילות כימים עבור התלמידים והתוצאות בהתאם. זו מערכת החינוך שתמיד חלמנו עליה  ובזכות כולם כאן, חלומות מתגשמים”.

מנהלת אזור הצפון ברשת ‘אורט’, ד”ר לאה קליינמן: “מנהלת בית הספר רתמה בנחישות ובאופן מושכל את הצוות לחזון חינוכי הרואה בתפקיד בית הספר כמוביל, משפיע ואף מעצב סביבה וקהילה. מתוך חזון זה ניגזרו, הלכה למעשה, תוכניות עבודה המציבות אתגרים וסטנדרטים גבוהים לצוות החינוכי, לעובדיו ולתלמידיו – זאת תוך מתן דוגמא אישית ומודל למנהיגות. בית הספר מדגיש בתפישתו החינוכית את החינוך לערכים הומאניים, לאומיים ואוניברסאליים, פלורליסטי בהשקפתו ומטפח – חופש מחשבה, הבעה ודעה יעדי בית הספר מכוונים לחינוך למצויינות והצטיינות בתחומי דעת של מדע, טכנולוגיה ואומנויות”.

מנהלת ‘אורט אלון’ יקנעם, עדה אברכהן שמש: ” הצגנו לוועדה על קצה המזלג את עשייתנו הרבה, ואני נרגשת מאוד מגודל המעמד ומהזכייה. תודה אישית ממני לצוות המקסים והמקצועי שלי שצועד איתי יד ביד על מנת להגשים חלומותיהם של תלמדינו וחיבוק חם ואוהב לתלמידים המוכשרים והנפלאים שלנו, שאין דומים להם, הם יחידים ומיוחדים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter