באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: ליאורה חי מצטרפת לרשימה של רונן שפירא

יקנעם: ליאורה חי מצטרפת לרשימה של רונן שפירא

ליאורה חי, מראשי המאבק למען תושבי יקנעם במטה מאבק כרמל-מנשה, תוצב במקום ריאלי ברשימתו של רונן שפירא לראשות העיר. חי “מצאתי אצל רונן בית חם ושותפים לגישה שלי”

 ליאורה חי, שבחודשים האחרונים מייצגת את יקנעם במטה מאבק כרמל-מנשה שפועל נגד הקמת מתקן לזיקוק גז באתר ‘חגית’, מצטרפת לרשימתו של רונן שפירא, ותוצב באחד מהמקומות הראשונים. ליאורה חי, בעלת תואר שני לתכנון ערים בטכניון וניסיון עשיר בתכנון אסטרטגי של רשויות מקומיות, נחשבת לאחד הסמלים במאבק למען איכות החיים בעיר. בין המאבקים שהובילה זכור במיוחד המאבק שניהלה לצמצום הבניה בשכונה עם השם הציני “נחל השניים“. המאבק הצליח באופן חלקי והקטין במידה מסוימת את הנזק הסביבתי, ואף הרחיק במעט את תכניות הבניה מהנחל.

רונן שפירא
ליאורה חי. צילום: אלבום פרטי

ליאורה חי “עברתי עם משפחתי ושלושת ילדי לכאן ממרכז הארץ לפני 14 שנים כי חיפשנו איכות חיים, וקרבה לטבע ולנוף.  ובאמת מצאנו את כל מה שחיפשנו בבית, כולל אנשים חמים. יקנעם מתפתחת בשנים האחרונות באופן חסר תקדים. חלק ניכר מהפיתוח, כמו כביש 6, חיובי. אבל הגענו לנקודה שחייבים לעמוד על המשמר”.

הפעילות נגד הקמת מתקן לזיקוק הגז באתר ‘חגית’, המתקיימת במלוא עוזה גם בימים אלה, נובעת מהעובדה שהמתקן עתיד להשתרע על פני מאות דונמים,  ויאחסן חומרים מסוכנים ונפיצים. לדעת המצטרפת הטריה לרשימת שפירא המתקן יהווה סכנה פוטנציאלית של ממש לחיי התושבים: “המומחיות שלי מאפשרת לי להבין תהליכים, כמו זה שאם תהיה דריסת רגל למתקן אחד יתווספו מתקנים פטרוכימיים מסוכנים נוספים”, מדגישה ליאורה חי, “לכן החלטתי להיות הסמן המקצועי ברשימה של רונן שפירא, שישמור שהסיסמא של העיר “כשטבע פוגש קידמה” יהיה בה גם תוכן. מבחינה זו מצאתי אצל רונן בית חם ושותפים לגישה שלי ושל חברי. ברור שאם לא נתעורר בבחירות הקרובות הקידמה תשתלט עלינו ואת הטבע כבר נפסיד לעולם”

רונן שפירא, הודיע כי הוא גאה על הצטרפותה של ליאורה חי לרשימתו והוסיף: “זוהי ההוכחה למחויבות שלי ושל חברי להיאבק נגד הפיכתה של העיר הזו למשהו גדול ורע עבור מי שכבר גר כאן. לא רק ליאורה ומשפחתה עברו ליקנעם בשל אופייה רבים וטובים מהשכנים והחברים שלנו יבינו בקרוב שאנחנו כבר בפרשת דרכים. ראש העיר הנוכחי ממשיך לרוץ קדימה,  ואנחנו חייבים לסמן לו בקלפי שאלה שמאחור, התושבים שמצביעים כאן בבחירות, הם בעלי הבית האמתיים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter