באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

הפועל יקנעם: לברון לא מחכה להם

הפועל יקנעם: לברון לא מחכה להם

ענף הכדורסל של הפועל יקנעם חוטף מכה קשה עקב אי עמידה בזמנים של הקבלן אשר משפץ את אולם הספורט, גורמים בעירייה התריעו מראש. דובר העירייה: “השיפוצים יסתיימו עד סוף החודש”

ענף הכדורסל של הפועל יקנעם נמצא בנסיגה משמעותית עקב מחסור באולם לאימונים ומשחקים. בעיית המחסור באולם אשר נוצרה עקב אי עמידה בזמנים של הקבלן המבצע את השיפוצים באולם הכדורסל גורמת קשיים רבים לעמותת הכדורסל אשר נאלצת למצוא מקומות חלופיים לאימונים ולא תמיד מצליחה. כשבנוסף, בקרוב יחלו ליגות הכדורסל השונות ולקבוצות הכדורסל של יקנעם אין היכן לארח את משחקיהם הביתיים. גורמים בהפועל יקנעם מדווחים כי עליהם לבקש טובות מהקבוצות המתארחות על מנת שאלה יסכימו להזיז את מועדיהם של משחקים לזמן בו יש אולם פנוי אחר באזור, כשבעיקר מדובר באולם הממוקם בקרית טבעון. את האימונים שכן מצליחים לקיים, מעבירים המאמנים באולמות בתי הספר או אפילו בחוץ כאשר יש מזג אוויר נאה.

עקב המצב, מצביעים הורים וילדים ברגליים ומספר הנרשמים לקבוצות הכדורסל של הפועל יקנעם ירד בכמחצית כשחלק מהילדים נשארים בבית וחלק אחר עובר לשחק בקבוצות אחרות באזור. אחד ההורים היה בוטה מאוד: “אני לא מבין איך העירייה לא עומדת על כך שהשיפוצים יסתיימו בסוף חופשת הקיץ או לכל המאוחר עד סוף החגים. ילדים זקוקים למסגרת וכשהאימונים אינם סדירים, הרבה ילדים פורשים ולא ימשיכו גם אחרי ששיפוץ האולם יסתיים. במקום לעשות פעילות גופנית, הם יישבו מול המחשב וישמינו מאוכל”.

ירון חן, יו"ר הפועל יקנעם
ירון חן, מנסה להתמודד עם המצב. צילום: רונן צומר.

בעיית האולם, מחזירה כאמור את אגודת הכדורסל של הפועל יקנעם מספר צעדים אחורה. כזכור, לפני מספר שנים פורסם דו”ח בקורת חריף מאוד על האגודה שבעקבותיו מונה ירון חן ליו”ר הפועל יקנעם ושיקם את מחלקות הספורט השונות במהירות מפתיעה כשלפני שנתיים אף הצליח, ביחד עם האגודה, לזכות בפרס שרת הספורט.

גורמים בעיריית יקנעם טוענים כי היו בעלי תפקידים שהתריעו על כך שהקבלן לא יעמוד בזמנים מייד עם התחלת העבודות בחודש יוני. גורמים אלה אומרים כי מייד עם תחילת העבודות נראה היה שהולכת להיווצר בעיה וכי היה מי שהצביע על כך. על פי החוזה, היה על הקבלן לסיים את העבודות בסוף אוגוסט אך להערכתם השיפוצים יסתיימו לכל המוקדם בסוף נובמבר.

ירון חן: “אנחנו עושים כל שביכולתנו על מנת שהילדים לא ייפגעו מהמחסור באולם אבל לצערנו פתרון הבעיה אינו בידינו. למחסור באולם יש גם משמעויות כספיות שאני לא יודע איך נעמוד בהם. מדובר בעלויות של הסעות, שכירת אולמות למשחקי בית וקנסות מאיגוד הכדורסל”.

דובר עיריית יקנעם, רועי אדוט מסר בתגובה: “אולם הכדורסל עובר שיפוץ ושדרוג לרווחת התושבים שמשתמשים בו. בעבודות השיפוץ והשדרוג התגלו מספר ליקויים נוספים שחייבו טיפול, ואלו הקשו על הקבלן לעמוד בלו”ז שנקבע לו. ראש העיר שלא  ויתר, סירב לפתוח את האולם לפרקים ולסגור שוב לשיפוץ, זימן אליו את הקבלן וביקש ממנו למרות התוספות הנוספות לסיים מהר ככל שאפשר את העבודות במקום, וזה הבטיח לו לעשות כן.  העבודות באולם מתקדמות ותוך שבועיים מהיום הן צפויות להסתיים, והעירייה תעשה כל שביכולתה על מנת שהן יסתיימו טרם השבועיים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter