באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: לא לעתיקות

יקנעם: לא לעתיקות

משרד הפנים הודיע כי לא ימשיך לתמוך בפיתוח תל יקנעם ועתה כל תכניות הפיתוח מוטלות בספק. סכום של 300 אלף ₪ שכבר אושר הועבר לצורך רכישת רכב טיאוט חדש. אלפסי “יצא מכרז”

לאחרונה הודיע משרד הפנים לעיריית יקנעם כי הוא מפסיק את תמיכתו בפיתוח תל יקנעם מכיוון שמדובר בפיתוח עתיקות ולא בפיתוח תשתיות. הודעה זו באה למרות שהמשרד כבר אישר סכום של 300 אלף ₪ לפיתוח התל ולכן ביקש ראש העיר,סימון אלפסי כי הסכום יועבר לצורך רכישת רכב טיאוט חדש. במשרד הפנים אישרו את

תל יקנעם
מבנה העירייה, תרויח רכב טיאוט. צילום: רונן צומר

ההעברה והעירייה תקבל את הסכום ממשרד הפנים אך תאלץ להוסיף עוד 300 אלף ₪ ממקורות עצמיים מכיוון שעלות רכב טיאוט חדש עומדת על כ- 600 אלף ₪.

ראש העיר, סימון אלפסי “ביקשנו להעביר את הסכום לטובת מכונת טיאוט מכיוון שהמכונה שלנו היא כבר בת 10. ברור שיצא מכרז והסכום החסר יצא מקרן הפיתוח”

כידוע ראשיתו של היישוב יקנעם בתקופת הברונזה הקדומה, והוא נמשך ברציפות עד עצם היום הזה. בחפירות ארכיאולוגיות שנערכו בתל בעבר נתגלו 23 שכבות יישוב. מיקומו של התל על צומת דרכים ראשית הפכו את העיר למקום אסטרטגי . העיר אף מוזכרת בתנ”ך במסכת כיבושיו של יהושע בן נון. המטרה של העירייה היא להפוך את התל לאתר ביקורים בינלאומי אשר ימשוך אליו תיירים רבים וזאת למרות שהתל הוזנח על ידי המדינה יחסית לתל מגידו הסמוך אשר יתרונו היחיד על תל יקנעם מבחינת חשיבות הינה חשיבותו בדת הנוצרית. בכל מקרה, סירובו של משרד הפנים להמשיך ולתמוך בפיתוח התל מעמיד בספק את המשך פיתוחו ואת היכולת של העירייה ליישם את תוכניותיה לגביו.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter