באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: כ- 150 הפגינו בהפגנה המרכזית בצומת הכניסה לעיר וזעקו את זעקת הנרצחות

יקנעם: כ- 150 הפגינו בהפגנה המרכזית בצומת הכניסה לעיר וזעקו את זעקת הנרצחות

יקנעם אומרת די לאלימות: תחת שורה של סיסמאות, וביניהן: “יקנעם נלחמת באלימות כלפי נשים”, “לא נשתוק יותר”, “דם נשים אינו הפקר” ועוד, השתתפה יקנעם במחאה הארצית כנגד אלימות כלפי נשים, וקיימה שתי הפגנות.

בראשית היום התכנסו עשרות מעובדות ועובדי העירייה לזכרן של הנשים הנרצחות. בכפות ידיהן של העובדות והעובדים נכתב “נשים לזה סוף”. מנכ”לית העירייה, מוניק קונפינו אמרה שביקנעם יש אפס סובלנות לאלימות, ואנו נילחם במסרים ברורים נגד כל אלימות כלפי נשים, ונגד כל סוג של אלימות בכלל.

ההפגנה המרכזית התקיימה בצומת הכניסה לעיר בכביש 70.  כ- 150 עובדות ועובדי העירייה והזרועות הביצועיות שלה, וכן תושבות ותושבים הפגינו כנגד אלימות כלפי נשים עמדו, נשאו שלטים ואמר די לאלימות כלפי נשים.  ראש העיר, סימון אלפסי אמר שהיום הזה הוא יום עצוב בו אנו זועקים את זעקת הנרצחות. רה”ע אמר שלא ייתכן שבמדינת היהודים יהיו נתונים מזעזעים על כל כך הרבה נשים שנרצחו. רה”ע הדגיש בדבריו שכחברה עלינו לעשות הכל על מנת למנוע את הרצח הבא, ושלשם כך יש  להשקיע בחינוך כבר מהגיל הרך. יו”ר הוועדה לקידום מעמד האישה, כרמית חובל טון אמרה שהמחאה של היום היא מחאה של כולנו, גם של נשים וגם של גברים. כרמית ציינה בדבריה שעלינו לזכור את הקורבנות וללחום את מלחמתן. יו”ר הוועדה ציינה שהאלימות היא מכת מדינה, אולם לא גזירת גורל, וקראה לציבור להכיר במציאות ולזעוק כנגד אלימות כלפי נשים. חובל טון הוסיפה ואמרה אמרה שבעיית האלימות חוצה גבולות, וקראה לממשלת ישראל להקים ועדה פרלמנטארית לנושא האלימות כנגד נשים יו”ר נעמ”ת במרחב העמקים וחברת מועצת העיר, אילנה פינטו אמרה שמיגור האלימות הוא חשוב ביותר, ושעלינו להתחיל למגר את האלימות מאיתנו. פינטו אמרה שבנעמ”ת יעשו הכל על מנת למנוע את הרצח הבא. חברת מועצת העיר, יעל בן שבת בירכה את כל המשתתפות והמשתפים, ואמרה שאנחנו נגד אלימות בכל התחומים והמגזרים. בן שבת קראה לכל מי שמכיר, שכן או חבר במצוקה, שלא לסגור את העיניים, אלא לדווח ולעזור. זו לא הלשנה אלא עזרה סיכמה בן שבת.

ההפגנות ביקנעם התקיימו כחלק מהמחאה הארצית נגד הטיפול באלימות כלפי נשים.

ההפגנות ביקנעם התקיימו ביוזמת עיריית יקנעם ובשיתוף עובדות ועובדי העירייה, ועד העובדים, הוועדה לקידום מעמד האישה, מחלקת הרווחה, המתנ”ס, מועצת נשים, נעמ”ת, עיר ללא אלימות, תושבות ותושבים ועוד. בהפגנה השתתפו בנוסף לדוברים גם ממלא מקום רה”ע, אורי שמואל, הסגן רומן פרס, עובדות ועובדים, תושבות ותושבים.

ראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

” יקנעם אומרת לא לאלימות כנגד נשים, ולא לאלימות בכלל.  אני מזועזע ממקרי הרצח הרבים. הרצח של הנערה בשבוע שעבר הוא בלתי נתפס. איך הרוצח בכלל היה יכול לחשוב לרצוח את הנערה התמימה. מיגור האלימות חייב להיות באמצעות תכנית מסודרת. יש להשקיע בחינוך כבר מהגיל הרך. ביקנעם נוקיע כל סוג של אלימות”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter