באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: כתב אישום בפרשת תג מחיר

יקנעם: כתב אישום בפרשת תג מחיר

פרקליטות מחוז הצפון  הגישה אתמול (רביעי) באמצעות עו”ד אורית קורין  לבית המשפט המחוזי בנצרת כתב אישום ובקשת מעצר עד תום ההליכים נגד  אדיר יוסף בן 26 תושב יקנעם עילית  בגין ביצוע עבירות של חבלה במזיד ברכב מתוך מניע של גזענות, החזקת סכין והסתייעות ברכב לביצוע פשע. 

יקנעם
חולצות תג מחיר. צילום: ציון הלוי, GFDL.

על פי עובדות כתב האישום ,במהלך החודשים מרץ-מאי 2014 באזור יקנעם אירעו 14 מקרים שעניינם פגיעה ברכוש רק בשל השתייכות בעלי הרכוש למגזר הערבי. הפגיעה, בעיקרה, באה לידי ביטוי בניקוב צמיגי כלי רכב וכתיבת כתובות מתסיסות וסמלים על גבי כלי הרכב, זאת באופן שנועד להבהיר כי מבצעי הפעולה הינם מהמגזר היהודי.

על פי כתב האישום נסע יוסף בערב יום העצמאות האחרון באזור יוקנעם עילית, כאשר הוא מניף את דגל ישראל וצועק “מוות לערבים”. למחרת בבוקר – ביום העצמאות רשם הנאשם בווטסאפ : “יששששששששששששש רבותיי כהנא צדק עם ישראל בעד תג מחיר!!!”. בהמשך היום לאחר שהחליט אדיר לפגוע ברכושם של תושבי ישראל הערבים, הגיע  בסביבות השעה  15:42  לרחוב הבשן 50/1 ביקנעם כשהוא מצוייד בסכין . באותה עת חנה במקום רכבו של בילאל סלאמה, כאשר על מראת הרכב תלוייה שרשרת מסוג “מסבחה” המזוהה עם הציבור הערבי.

יוסף עצר את הרכב במקביל לרכבו של בילאל , יצא מהרכב כשהוא אוחז בסכין והלך לכיוון רכבו של בילאל וחתך באמצעות הסכין את הצמיג האחורי השמאלי וגם הקדמי. בשלב זה נתפס יוסף בעת על ידי משטרת ישראל.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter