באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: כשקרמבו ואמנות נפגשים

יקנעם: כשקרמבו ואמנות נפגשים

תערוכה ייחודית של ‘נויה’ שכל הכנסותיה קודש לתנועת הנוער ‘כנפיים של קרמבו’ תתקיים ביקנעם בהשתתפות עמוס רולידר ואלון גל. אלפסי: ” אירוע כזה הוא מסוג האירועים שממנו כולם יוצאים נשכרים”.

בעיריית יקנעם ממשיכים לפעול להובלת והעצמת חניכות וחניכי תנועת ‘כנפיים של קרמבו’, וביום חמישי הבא (30.10) יתקיים אירוע מיוחד בשיתוף של העירייה עם ‘נויה’ – אמנות ישראלית מקורית, ובמהלכו יוצגו בתערוכה בפארק התעשייה היישובי יצירות אמנות של אמנים מקומיים של ‘נויה’, אשר יעמדו למכירה או להשכרה כאשר חלק מההכנסות יועברו לתנועת ‘כנפיים של קרמבו’. בעירייה ובנויה מייחסים חשיבות רבה לאירוע ואליו יגיעו בין היתר, פרופ’ עמוס רולידר שמשמש כראש המחלקה למדע ההתנהגות במכללה האקדמית ‘כנרת’ ואשר נחשב למומחה בניתוח וטיפול התנהגותי ומופיע דרך קבע בערוץ 2. בנוסף לרולידר ישתתף באירוע גם מייסד ומנכ”ל חברת האימון ‘תות תקשורת ותוצאות בע”מ’ וכוכב התקשורת אלון גל.

כנפיים של קרמבו
סימון אלפסי, כולם מרוויחים. צילום: רונן צומר.

בתנועת ‘כנפיים של קרמבו’ עמלים במרץ לקראת האירוע ובנות ובני הנוער שוקדים על הכנת ציור משותף מקורי ומרהיב של החניכות והחניכים עם האמנית דינה ארגוב, וזה מבוצע על גבי בד קנבס כשהמטרה היא להעביר דרכו את חזון התנועה: “יחד יוצרים מקום ומשמעות לכל אדם”. הציור יוצג לצד יצירות האמנות המקצועיות ויוגש לראש העיר בטקס הפתיחה החגיגי של האירוע.

קבוצת אמני ‘נויה’ כוללת בתוכה עשרות אומנים מקומיים, ואלו יציגו בתערוכה ציורים, צילומים ופסלים פרי יצירתם שיעמדו להשכרה ולרכישה. בנויה שמו לעצמם למטרה להתערב ולשנות את המציאות החברתית ועל פי מנכ”לית החברה, יונת חולי, “האומן שער למצוקות וקשיים חברתיים משקף ביצירותיו את מורכבות החברה תוך נקיטת עמדה ויוזמה לשינוי, ויותר ויותר אומנים מקדישים חלק ניכר מזמנם וכשרונם לפעילות חברתית ותרומה לקהילה”, תנועת “כנפיים של קרמבו” הינה תנועת הנוער הראשונה והיחידה בישראל שהוקמה לילדים ונוער עם צרכים מיוחדים. התנועה חרטה על דגלה להוביל את השתלבותם הפרו-אקטיבית של ילדים ונוער עם צרכים מיוחדים בחברה הישראלית.

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי: “אנו גאים ליזום ולהוביל  ביחד עם ‘נויה’ אירוע שכל כולו דאגה לקהילה. אירוע כזה הוא מסוג האירועים שממנו כולם יוצאים נשכרים. בראש ובראשונה חניכות וחניכי תנועת ‘כנפיים של קרמבו’ שחשובים ויקרים לנו מאוד, ואנו עושים רבות למענם. בנוסף, אמני ‘נויה’ יחשפו את יצירותיהם, ומדובר באמנים מוכשרים מאוד עם יצירות מופלאות, ודרך האירוע נוכל לדאוג גם להם, וכמובן יקנעם שגאה לארח אירוע כזה ולפעול למען החברה והקהילה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter