באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

שחקניות הפועל יקנעם כבשו את הנבחרת

שחקניות הפועל יקנעם כבשו את הנבחרת

גאווה מקומית: שבע שחקניות מהפועל יקנעם היוו את ההרכב של נבחרת ישראל עד גיל 19. הנבחרת שיצאה לאליפות אירופה כללה בעיקר שחקניות מיקנעם שהרשימו אנשי מקצוע מחו”ל. במועדון המקומי מתמוגגים “העובדה שהנבחרת מורכבת רובה ככולה מבנות מועדונינו מהווה גאווה גדולה”

רגע לפני שהם פותחות את העונה בליגה המקומית שבע בנות מקבוצת הספורט הפועל יקנעם בכדורמים עשו היסטוריה כשהיוו כולן את ההרכב של נבחרת ישראל עד גיל 19 באליפות אירופה. בנות יקנעם יצרו תקדים כשפתחו בהרכב שכלל רק שחקניות מיקנעם באליפות היוקרתית שהתקיימה ברומא. השבע שהיו חלק מהסגל שלקח השנה את הדאבל ההיסטורי בליגת הבוגרות הפגינו יכולת מצויינת גם מול בנות גדולות מהן ברמה אירופאית וסחטו מחמאות מלא מעט מאמנים ואנשי מקצוע מנבחרות אחרות שאף הגיעו למשלחת הישראלית וביררו אודות השחקניות והמשך דרכן.

כבוצת הספורט של הפעל יקנעם בכדורמים
נבחרת הבנות בכדורמים, שליטה מוחלטת של יקנעם. צילום: בועז נוי

השבע: אביגיל פליקס, דרור בר, עדן נל, ליאור בן דוד, נויה תמיר, ענבר ברנע שאף שימשה כקפטן ועומר בן צבי ששימשה כשוערת בתוספת בנות ממועדונים אחרים היוו את הקבוצה עם ממוצע הגילאים הצעיר ביותר ולמרות זאת הביסו את נבחרת שוויץ 15:1 כשגם מול סלובקיה ואוקראינה החזקות הבנות היוו יריב עיקש והפסידו בתוצאות צמודות במיוחד. בסיום סיימה נבחרת ישראל במקום ה-11. שונית סטרוגו, המנהלת המקצועית של הפועל יקנעם בכדורמים משמשת כעוזרת מאמן הנבחרת הצעירה וגם היא צפתה בחניכות שלה מרשימות במאבק מול יריבות ברמה גבוהה מאוד. באגודה מציינים כי העליונות של הבנות מיקנעם צפויה להימשך גם בשנה הבאה באליפות אירופה כשאז מאמינים באיגוד הכדורמים הנבחרת תסיים אפילו במקום גבוה יותר שכן הבנות יהיו בגיל מתאים יותר.

מהנהלת הפועל יקנעם נמסר :”העובדה שנבחרת הנערות עד גיל 19 מורכבת רובה ככולה מבנות ממועדונינו מהווה גאווה גדולה והוכחה לכך שהעבודה הקשה ורמת האימונים הגבוהה שמונהגת בהפועל יקנעם מניבה פירות. אנו גאים בשחקניות שלנו ובמנהלת המקצועית שונית סטרוגו שהובילה אותן כחלק מצוות האימון של הנבחרת להישגים גם ברמה האירופאית. שמחנו לדעת שגם האווירה החברתית הייתה מצויינת שכן מועדונינו שם דגש גם על הערכים החינוכיים באותה מידה כפי שהוא שם דגש על הערכים המקצועיים. אנו סמוכים ובטוחים שהשחקניות הללו ושחקניות נוספות מהמועדון ימשיכו לשרת נאמנה את נבחרות ישראל בגילאים השונים ולהעניק גאווה ליקנעם ולמדינה בכלל”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter