באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: יש חניה

יקנעם: יש חניה

עיריית יקנעם הוסיפה  15 חניות ברחוב צאלים 4 הסמוך לעירייה ולמרכז המסחרי בעלות של 50 אלף ₪. אלפסי: “החשיבות בהוספת החניות היא עצומה מאחר ומדובר במיקום מרכזי ביישוב  אליו מגיעים רבים מתושבי העיר”

בעיריית יקנעם ובמינהל ההנדסה בעיר פועלים מזה זמן רב על מנת למצוא ולקדם תכנית שתאפשר הוספת חניות על הכביש מול רחוב הצאלים 4 , וכפועל יוצא של פעילות זו הסתיימו לאחרונה עבודות פיתוח ובנייה במהלכן נוספו במקום חמש עשרה חניות, ואלו משמשות את דיירי הרחוב, ואת הבאים לעירייה ולמרכז המסחרי. עלות הפרויקט כולו נאמדת בכ- 50 אלף ₪, ובנוסף להוספת החניות גם הוסדרה התנועה במקום.

חניות
מבנה העירייה, התושבים מגיעים וזקוקים לחניה. צילום: רונן צומר.

העבודה להוספת החניות כללה בין היתר התאמה של רוחב הדרך, ביטול מפרצי חניה לאורך שהיו קיימים במקום, וביצוע עבודות כאלו שיאפשרו ביצוע חניות בניצב. הרעיון מאחורי ביצוע חניות באופן כזה היה על מנת לחסוך מקום יקר, ובכך להגדיל את מספר החניות הכללי במקום. בנוסף לכך, נצבעה המדרכה הראשית באדום לבן במטרה להביא להסדרה תנועתית מלאה במקום. צביעת המדרכה באדום לבן תמנע חניות רכבים במקום מה שימנע את הקטנת רוחב הכביש במידה ונהגי הרכבים היו חונים בו כרגיל.

בעירייה ובמינהל ההנדסה עבדו במשך זמן רב על מציאת פתרון למצוקת החניה בצאלים 4, וראש העיר סימון אלפסי קיים שורה של ישיבות בנושא ונפגש מספר פעמים עם תושבי הרחוב כשהמטרה היא להביא פתרון למצב, ולהוסיף עוד חניות לרווחת תושבי היישוב.

ראש העיר, סימון אלפסי: “שברנו את הראש יחד עם מינהל ההנדסה, איך להוסיף עוד חניות מאחר ומדובר ברחוב שנבנה בראשית בניית היישוב, ואז לא חשבו 30 ו-40 שנה קדימה. אני שמח שהצלחנו להגדיל משמעותית את מספר החניות במקום, ובעלות לא גבוהה עשינו שינוי גדול במקום, מה שמוכיח שאנו גם פועלים לרווחת הציבור וגם שומרים על הקופה הציבורית. החשיבות בהוספת החניות היא עצומה מאחר ומדובר במיקום מרכזי ביישוב  אליו מגיעים רבים מתושבי העיר, אם לעירייה לקבל שירותים ואם למרכז המסחרי. אני שמח שדיירי המקום מרוצים ושעמדנו בהבטחותינו למצוא פתרון  למצוקת החניה במקום”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter