באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: ישיבה סוערת

יקנעם: ישיבה סוערת

ישיבת המליאה ביקנעם הגיעה לטונים גבוהים לאחר שהיועצת המשפטית, עו”ד צביה דולב, קבעה כי לא ניתן לדון בהצעתו לסדר של רונן שפירא מכיוון שהיא אינה בסמכות המועצה. 

חדשות YCOM: ישיבות המליאה של עיריית יקנעם שפעם היו שלוות על גבול המשעממות הפכו בקדנציה הנוכחית לסוערות יותר אך דיון סוער כפי שהיה בישיבת המליאה האחרונה לא זכורה לאף אחד. הסערה פרצה לאחר שהיועצת המשפטית, עו”ד צביה דולב קבעה כי הצעתו לסדר של חבר המועצה רונן שפירא שכותרתה “החזרת רחובות העיר לטובת הולכי הרגל וקיום כל הנחיות התכנון הנדרשות לטובת הולך הרגל”.

יקנעם
רונן שפירא, רצה להעלות נושא לסדר היום.

על פי ההצעה עיריית יקנעם תאמץ את המלצות משרד התחבורה האגף לתכנון תחבורתי ומשרד הבינוי לרוחב רחוב תעשה סקר מדרכות תפנה מכשולים ותסדיר רצף הליכה. בעתיד ובכל פרויקט חדש, העירייה תשמור את המדרכה עבור הולכי הרגל ותמנע מלמקם במדרכה מכשולים, כשהכוונה היא להצבת פחי המחזור ברחובות. כמו כן הציע שפירא כי העירייה תפעל בהקדם לתיקון ליקויי תחזוקה במדרכות לטובת חווית ההליכה ומניעת תאונות

חברי האופוזיציה התרעמו במיוחד לאור העובדה שחוות הדעת של עו”ד דולב נשלחה אל שפירא במייל רק כשעתיים לפני הישיבה. על פי חוות הדעת: “לחבר מועצה יש כל מיני דרכים לפעול בנושאים שונים. אם חבר מועצה חושב שיש איזה שהוא מפגע, הוא יכול לפנות אל ראש העיר או למחלקה הרלבנטית. לא כל דבר ניתן להעלות כהצעה לסדר, למועצת העיר צריך להביא נושאים שהם בסמכותה של המועצה. יש דברים שהם בסמכותו של ראש העיר על פי חוק ולכן לא ניתן להחליט עליהם במליאה וההצעה לסדר של חבר המועצה שפירא היא כזו”.

רונן שפירא: “ניתן היה לשלוח לי את חוות הדעת במועד מוקדם יותר. שלחו לי אותה כשאני בדרך לישיבה ואני בנהיגה. חבר מועצה אחר הודיע לי שיש חוות דעת כזו וכדאי שאפתח את המייל. זה לא מאפשר לי להגיב או לבדוק עם יועץ משפטי נוסף. ההצעה שלי לא באה לקחת דבר מסמכויות ראש העיר אלא להעלות נושא לסדר היום”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter