באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: ישוקמו החומות של תל יקנעם

יקנעם: ישוקמו החומות של תל יקנעם

בעיריית יקנעם ממשיכים לפתח את תל יקנעם בשיתוף עם הממשלה ורשות העתיקות ובקרוב ישוקמו החומות העתיקות אשר הוקמו על ידי מלכי ישראל.

2,750 שנה לאחר חורבנם ישוקמו חומות העיר יקנעם אשר הוחרבו על ידי תגלת פלאסר השלישי מלך אשור בשנת 733 לפני הספירה בקרוב. העיר יקנעם איבדה ממעמדה לאחר חורבן ממלכת ישראל . בימי שיבת ציון אמנם התיישבו במקום מחדש ובמאה ה-18 אף נבנה במקום מבצר אך רוב הממצאים בתל הינם מהתקופה הישראלית.

תל יקנעם
בתמונה הכנסיה מהתקופה הצלבנית. צילום: מעלה היצירה

כפי שדיווחנו בעבר, שיקום החומות יעשה במסגרת שיקום התל לאחר שממשלת ישראל הכריזה על תל יקנעם כאתר מורשת ואישרה תקציב של 600 אלף ₪ אשר יתפרס על השנים 2012-2013 אך יחייב את העירייה להשקיע במקום סכום זהה. לאחר סיום העבודות ושיקום החומות, יפתח במקום מרכז מבקרים שיכלול חדר לתולדות יקנעם וחדר לתולדות התל, יהיו פינות הדרכה, עמודי הסברה וצפוי להיבנות אמפי לאירועים יישוביים ואירועים בית ספריים של עד 500 איש.

ראשית היישוב יקנעם בתקופת הברונזה הקדומה, והוא נמשך ברציפות עד עצם היום הזה. בחפירות ארכיאולוגיות שנערכו בתל בעבר נתגלו 23 שכבות יישוב. מיקומו של התל על צומת דרכים ראשית הפכו את העיר למקום אסטרטגי . המטרה היא להפוך את התל לאתר ביקורים בינלאומי אשר ימשוך אליו תיירים רבים, במקום יוצבו עמדות הסברה בהן ניתן יהיה לשמוע על ההיסטוריה של המקום ולצפות בסרט אורקולי אשר יספר את סיפור התל.

דובר עיריית יקנעם, רועי אדוט “מזה כשבע שנים מוביל ראש העיר ,סימון אלפסי,  את פרויקט שחזור תל יקנעם ועד היום הושקעו במקום שלושה מיליון ₪ כאשר העירייה ורשות העתיקות ממשיכות להשקיע ולגייס כספים. תל יקנעם הוא אתר היסטורי ותיירותי ממדרגה ראשונה והוא יהיה ביקור חובה עבור כל הטיילים שיגיעו לאזור.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter