באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: ירושלים מסוכנת מדיי

יקנעם: ירושלים מסוכנת מדיי

תלמידי שכבת יוד של ‘אורט אלון’ לא יקבלו את תעודות הזהות שלהם בכנסת כמתוכנן, ובמקום זאת ייבחר אתר מורשת בגליל בו יערך הטקס.

 

האם תושבי יקנעם חושבים כי ירושלים היא מסוכנת מדיי? תלמידי שכבת יוד של בית הספר ‘אורט אלון’ ביקנעם לא יקבלו את תעודות הזהות שלהם בכנסת. התלמידים שהיו אמורים לנסוע לירושלים על מנת לקבל את תעודות הזהות הראשונות שלהם, יישארו ביקנעם. אלא שלא ממש ברור מהי הסיבה לכך: הורים שפנו אל מערכת ‘זה מה יש’ טוענים כי משרד החינוך הוא זה שמונע את הנסיעה בשל המצב הבטחוני, לעומת זאת הנהלת בית הספר והנהגת ההורים טוענים כי הסיבה לביטול היא חששם של חלק מההורים מנסיעת ילדיהם לירושלים במצב הבטחוני הנוכחי. כך או כך, ב’אורט אלון’ צריכים לחשוב עתה על טקס חלופי לתלמידי השכבה.

פיגועים
אורט אלון יקנעם, מסוכן בכנסת. צילום: רונן צומר

דובר עיריית יקנעם, רועי אדוט מסר בתגובה: “ביטחונם של התלמידים חשוב  לנו יותר מכל, ואנו מכבדים את דעתו של משרד החינוך בעניין, במיוחד בימים טרופים כמו אלו שעוברים על מדינת ישראל בחצי השנה האחרונה. אם היה מדובר בנושאים פרוצדוראליים כאלו ואחרים, ראש העיר היה נפגע ובוודאי מתערב”.

משרד החינוך בחר להביא את תגובתה של מנהלת בית הספר ‘אורט אלון’, עדה שמש אבר כהן : “לבית הספר הגיעו פניות ובקשות רבות של הורים, בית הספר השיב כי יבדוק שינוי מסלול לאור הלחץ ואי השקט של ההורים. ההורים ציינו, כי לא ישלחו את ילדיהם בשל החשש המקנן בהם. ההחלטה הייתה כל כולה של בית הספר בלבד. לא הייתה כל הנחיה של המשרד ו/או המחוז בעניין זה”.

מהנהגת ההורים של בית הספר ‘אורט אלון’ נמסר כי: “הורים רבים הביעו את חששם מנסיעה לירושלים עקב המצב הבטחוני, ואין שום חובה לערוך את הטקס בכנסת. הדבר גם גורם להוצאות אבטחה ולכן אנו נבחר אתר מורשת בגליל שבו יקבלו התלמידים את תעודות הזהות”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter