באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: יציאה נוספת לשכונת הגגות הירוקים

יקנעם: יציאה נוספת לשכונת הגגות הירוקים

עשרה מליון ₪ יושקעו בסלילת יציאה נוספת משכונת הגגות הירוקים לדרך רבין. ארמו קרובי ” היציאה הזו היא נכונה וטובה אבל היא לא הפתרון לבעיית הפקקים”

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי הודיע בישיבת המליאה שנערכה ביום שני כי תסלל יציאה נוספת משכונת הגגות הירוקים אל דרך רבין . היציאה לדרך רבין תהיה קרובה יותר לפארק נחל קרת ,עלות הפרויקט נאמדת בעשרה מליון ₪ והוא יכלול כיכר נוספת בדרך רבין. התוכנית הראשונית אמורה היתה לפגוע בנחל קרת אך העירייה מתעקשת כי לא תעשה פגיעה בנחל.

תסלל יציאה נוספת מהשכונה
שכונת הגגות הירוקים. סובלת מהפקקים

חבר המועצה, צחי דקל ” אם התנועה תתנקז לדרך רבין, זה לא יפתור את הבעיה כי נשאר באותו צוואר הבקבוק . אולי עדיף לצאת לכיוון המושבה או לכיוון אליקים. יקנעם היא נתיב אחד שכולם מתנקזים אליו וכבר עכשיו יש פקק ליד התיכון. עדיף לחשוב קדימה ולעשות משהו לטווח הארוך”

חבר המועצה, ארמו קרובי ” זה נושא שמקומם אותי כבר שנים ומה שעושים עכשיו זה כוסות רוח למת. זה אפילו לא יפתור את הבעיה בגגות הירוקים כי הולכים לבנות שם קופת חולים ובתים נוספים כך שנשאר באותו מצב ואפילו גרוע יותר. אני לא מקבל שאי אפשר לעבור דרך המושבה. כשעשו את איילון, חתכו את חצי ת”א. כשעשו את איילון דרום, חתכו את בת ים וחולון. אם יש מישהו במושבה שמגדל אפרסקים, אפשר לפצות אותו בכסף שאפילו הנכדים שלו יהנו. לא יתכן שנהיה פה במצור. היציאה הזו היא נכונה וטובה אבל היא לא הפתרון לבעיית הפקקים”

ראש העיר, סימון אלפסי ” נאבקתי על הנושא במשך שנתיים עד שהצלחתי להגיע לסיכום הזה. כרגע יש בשכונה כ-750 יחידות דיור והכניסה הנוכחית לא תספיק בטווח הארוך לכן אנחנו דרשנו את סלילתה של כניסה נוספת ממשרד השיכון, מה גם שהכביש הזה מופיע גם בתב”ע (תוכנית בניין עיר). כרגע עובדים על התוכניות וכבר נבחר מתכנן על ידי משרד השיכון. הביצוע יעשה במהלך 2013. לא ניתן לצאת לכיוון המושבה כי זה לא שטח השיפוט שלנו ולא ניתן לצאת לכיוון אליקים כי זה רחוק מדיי והמדינה לא תממן כביש באורך כזה.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter