באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: יפתחו קריירה

יקנעם: יפתחו קריירה

מרכז הצעירים העניק סדנה לפיתוח הקריירה ל- 15 צעירים תושבי היישוב. במקביל נערך ערב חשיפה למשרות ביקנעם ובסביבה במסגרתו עברו הצעירים סימולציות של ראיון עבודה.

חדשות YCOM: חמישה עשר צעירים מיקנעם סיימו סדנה מיוחדת לפיתוח הקריירה שנערכה כחלק מהפעילות של מרכז צעירים יקנעם. בסדנה המיוחדת השתתפו חמישה עשר עולים מבריה”מ, אתיופיה, ארה”ב, וצרפת, וכן צברים, ואלו נהנו משבעה מפגשים בהם קיבלו טיפים רבים וכלים לניהול הקריירה שלהם. מטרת הסדנא הייתה להעניק לצעירים הללו כלים ומיומנויות, לצורך קידום ניהולי, קידום מקצועי וקידום בשכר. במהלך הסדנה נחשפו המשתתפים גם לכל נושא המיתוג הוויזואלי ולמדו להעביר את החוזקות שלהם דרך הביגוד ושפת הגוף. כמו כן למדו המשתתפים את רזי הקידום בתוך הארגון ובניית מערכות יחסים עם קולגות ובוסים, ואסטרטגיית קריירה שעוסקת בין היתר במעבר בין ארגונים שונים, קרי מתי לעשות זאת נכון.

מרכז צעירים
אביבית שלומוביץ’, נותנת חכות. צילום: דוברות יקנעם.

כמו כן, למדו והתנסו המשתתפים בכתיבת קורות חיים, בהכנה לראיונות עבודה בנטוורקינג, במיתוג ברשתות החברתיות ועוד. בסיום כל מפגש עבר כל משתתף ייעוץ אישי לבניית תכנית לפיתוח הקריירה, ובהמשך תיבדק אפקטיביות הסדנה באמצעות השתלבותם של המשתתפים במקומות עבודה. פעילות נוספת שקודמה במרכז הייתה חשיפה למשרות הקיימות ביקנעם, ולערב החשיפה הייעודי שנערך בשיתוף עם חברת השמה הגיעו 30 צעירות וצעירים, קיבלו מידע על המשרות הקיימות ועברו סימולציות המדמות ראיון עבודה. וערבים נוספים מסוג זה אמוריים להתקיים בעתיד הקרוב.

מנהלת מרכז צעירים, אביבית שלומוביץ: “המפגשים בנושא פיתוח קריירה תורמים לצעירות וצעירים להגיע מוכנים יותר לשוק התעסוקה ולהשתלב בחברות וארגונים שונים. אף אחד לא מלמד אותנו כיצד כותבים קורות חיים , איך מתראיינים או מתנהלים במקום עבודה..  מעסיקים היום עושים חיפוש על מועמדים ברשתות חברתיות ולכן אנו צריכים להיות מודעים מה אנו מפרסמים או לא בפרופיל שלנו. הסדנה היא חלק ממערך כולל לפיתוח קריירה של צעירים בעיר הכולל גם ייעוצים ואימונים אישיים לפיתוח קריירה, קורסים לבעלי עסקים דוגמת שיווק דיגיטלי באינטרנט, אנגלית מדוברת ועוד. אנו נותנים לצעירים “חכות”-הכשרות ,פיתוח תחושת מסוגלות ואמונה עצמית, ונותנים להם כלים ומיומנויות לפיתוח קריירה. את  “הדגים” –מציאת עבודה והתקדמות בעבודה- אנו מצפים שהצעירים יגלו אחריות אישית ופרואקטיביות לנושא”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter