באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: יורחב המרכז המסחרי בשכונה הותיקה

יקנעם: יורחב המרכז המסחרי בשכונה הותיקה

המרכז המסחרי הנמצא בשכונה הותיקה יורחב כשבמקביל יורחב הכביש המוביל אליו ויגדל מספר מקומות החניה במקום וזאת בעלות של 1.5 מליון ₪. אלפסי: ” אנחנו משקיעים רבות בשכונה הותיקה”. 

יקנעם
סימון אלפסי: “משקיעים רבות בשכונה הותיקה”. צילום: רונן צומר.

המרכז המסחרי בשכונה הותיקה של יקנעם יורחב בקרוב בעלות של 1.5 מליון ₪, כך הכריז ראש העיר סימון אלפסי. לדבריו של אלפסי המכרז לביצוע ההרחבה הכוללת גם את הרחבת הכביש ויצירת מקומות חניה ייצא בתוך כחודש וחצי. על מנת לבצע את הפרויקט, תאלץ העירייה לתפוס חזקה על שטחים בבעלותה אשר נתפסו על ידי תושבים בשכונה, דבר אשר עלול ליצור מעט חיכוכים.

העירייה גם שכרה מתכנן על מנת שיבדוק ויציע מה עוד ניתן לעשות בשכונה הותיקה אשר כבר הגיש לה סקיצה ראשונה לפיה יש ליצור פארק בשכונה ולהגדיל את מספר מקומות החניה. בשלב זה אין עדיין הערכה לגבי עלות הפרויקט אך ברור שהוא יעלה הרבה מאוד כסף שהעירייה תאלץ לגייס ממקורות חיצוניים.

אלפסי: “הבעיה של השכונה הותיקה היא שכשבנו אותה, סללו כבישים עבור עגלה שמכרה קרח ולא עבור שכונה מודרנית ובמשך עשרים שנה אנחנו רבים עם אנשים על מנת להרחיב את הכבישים והמדרכות” אלפסי גם התייחס להשקעות העירייה בשכונה: “אנחנו משקיעים רבות בשכונה הותיקה ורק עכשיו מחליפים את כל מערכת הביוב בעלות של שישה מליון ₪ . כל קוי הביוב שהבתים היו בנויים עליהם הוצאו החוצה, הוחלפה צנרת המים והחלפנו את כל התאורה בשכונה. זו אולי הסיבה שדירה של 32 מטרים בשכונה עולה 200 אלף $ לפני שיפוץ.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter