באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: יורחבו שירותי האגודה למלחמה בסרטן

יקנעם: יורחבו שירותי האגודה למלחמה בסרטן

מאות תושבי יקנעם הנזקקים לשירותיה של האגודה למלחמה בסרטן לא יאלצו מעתה לכתת רגליהם לערים אחרות. יו”ר ועדת הבריאות, רונן שפירא: “אני בטוח שבכוחות משולבים נוכל לסייע לחולים ובני משפחותיהם”.

שרותי האגודה למלחמה בסרטן ביקנעם יורחבו בהמשך למפגש משותף שקיים חבר המועצה ויושב ראש ועדת הבריאות העירונית, רונן שפירא ביחד עם חברת הוועדה, ורד רוזלס ויושב ראש סניף האגודה ביקנעם ויקטור מורד עם עליזה שולצר מנהלת סניפי האגודה בצפון. על פי האגודה למלחמה בסרטן,  ביוקנעם נמצאים כמה מאות של חולים ומחלימים ממחלת הסרטן הנאלצים לצרוך את שרותי האגודה בערים אחרות. סל השירותים של האגודה בערים אחרות כולל קבוצות תמיכה לחולים ולבני המשפחות שלהם, חוגים ייעודיים לחולים, ימי עיון הרצאות ועוד. סניף יקנעם מנוהל בהתנדבות מזה מספר שנים על ידי ויקטור מורד שעושה עבודת קודש ביחד עם רעייתו. אך בשל בחוסר במתנדבים הסניף נותן שירותים בסיסיים בלבד.

האגודה למלחמה בסרטן
חברי ועדת הבריאות עם נציגי העמותה. צילום: ורד רוזלס.

בפגישה סוכם שהעיר תפנה לתושבים ותגייס מתנדבים נוספים אשר יעברו הכשרה של 8 מפגשים על ידי האגודה. לאחר הכשרת המתנדבים יערך סקר משוב של חולים, מחלימים ובני המשפחה שלהם ובהתאם לסקר יורחב סל השירותים בעיר. המתנדבים יסייעו בתמיכה ובליווי חולים,  בפעילויות רווחה לחולים ובקידום פעילויות הסברה למניעה ולגילוי מוקדם של מחלות הסרטן. עוד סוכם שהאגודה למלחמה בסרטן תסייע בהכשרת שגרירים צעירים למניעת עישון, קיום ימי עיון וסדנאות לאנשי מקצוע ולתושבים למניעת המחלה והשתתפות באירועים עירוניים שיעסקו בקידום בריאות. האגודה גם תרכוש מחשב לסניף ביוקנעם לשיפור ההתנהלות והמעקב.

מנהלת סניפי האגודה בצפון, עליזה שולצר: ” אני שמחה מאוד על היוזמה לפגישתנו העניינית לשם הרחבת הפעילות ביקנעם. בטוחני שבכוחות משותפים נוכל לקדם תוכנית עירונית ומשותפת שתיתן מענה נכון ויעיל לקהילה.”

חבר המועצה, רונן שפירא: ” מחלת הסרטן היא מחלה ארורה הפוגעת בילדים, נוער ומבוגרים. אני מברך את האגודה למלחמה בסרטן על נכונותה להתגייס למען החולים ולהעניק סל שירותים רחב יותר ביוקנעם  ולקיים אירועים ותכניות למניעת המחלה. אני בטוח שבכוחות משולבים של אהבה ונתינה ביחד עם התמיכה המקצועית של האגודה נוכל לסייע לחולים ובני משפחותיהם ולהביא למודעות ומניעה בישוב.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter