באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: יוקם מגרש קט רגל בשכונת הוואדי

יקנעם: יוקם מגרש קט רגל בשכונת הוואדי

שכונת הוואדי, בה מתגוררת רובה של קהילת יוצאי אתיופיה, היא השכונה היחידה בעיר בה אין מגרש קט רגל אך הדבר יבוא על תיקונו בקרוב. בתוך כחודש תצא העירייה למכרז להקמת המגרש.

חדשות YCOM: ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי הודיע בשבוע שעבר כי בקרוב יוקם מגרש קט רגל בשכונת הוואדי וזאת במענה לשאילתא של חבר המועצה אריק וקנין מסיעת ‘ יקנעם הצעירה’. השאילתא עסקה במתן תעסוקה לבני הנוער מקהילת יוצאי אתיופיה אשר רובה מתגוררת בשכונת הוואדי. ולדברי וקנין, על פי פרוטוקולים של ישיבות וועדת הנוער והצעירים משנת 2014, הצביעה הוועדה על כך שבני נוער מהקהילה האתיופית שרובה מתגוררת בוואדי כמעט ואינם משתתפים בפעילויות תנועות הנוער בעיר והמליצה להשקיע בכך. חברו לסיעה יאיר פרימן, אשר משתתף בפעילות סיירת הורים ציין כי קיימת תופעה של בני נוער מהקהילה המשוטטים בלילות וחלקם אף שותה אלכוהול.

הקהילה האתיופית
שכונת הואדי, גם שם יהיה מגרש קט רגל

חבר המועצה, אריק וקנין: “זה לא תקין שבני הנוער משכונת הוואדי צריכים לנדוד לשכונה הוותיקה או לשכונות אחרות על מנת לשחק כדורגל”.

מזכיר המועצה, יוסי מזרחי: “בתנועות הנוער השונות משתתפים כשלושים ילדים ובני נוער מהקהילה האתיופית וזאת מתוך 770 ילדים פעילים והם מהווים כ- 15% מכלל המשתתפים בתנועות הנוער. שיעור זה זהה לשיעור ההשתתפות בקרב כלל בני הנוער ביישוב. העירייה מעודדת את כל תנועות הנוער, תומכת בהן ועובדת עימן בשיתוף פעולה ואף הקצתה תקציב מיוחד מתוך כוונה לעודד נוער מהקהילה האתיופית לקחת חלק בפעילות, אך יש לזכור כי ההרשמה אינה נעשית על ידי העירייה או באמצעותה”. לגבי מגרש הקט רגל אמר מזרחי “העירייה גייסה תקציב מקרן המתקנים להקמת מגרש ספורט בשכונה. בימים אלה שוקדת העירייה על תכנון ויציאה למכרז להקמת המגרש אשר אמור לצאת בחודש הקרוב”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter