באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: חריקות בקואליציה

יקנעם: חריקות בקואליציה

האם סיעת ‘יקנעם הצעירה’ סוללת את דרכה אל מחוץ לקואליציה?בתום דיון סוער אישרה מועצת יקנעם את תמיכות העירייה אך לא לפני שחברי הסיעה הצביעו בניגוד למשמעת הקואליציונית. בנוסף נרשם בישיבה עימות קשה בין אזרחים שכמעט והגיע למכות.

ישיבת מליאה סוערת ביקנעם חשפה חריקות בתוך הקואליציה הרחבה שהקים ראש העיר, סימון אלפסי לאחר עימות קשה בין חברי סיעת ‘יקנעם הצעירה’ לבין סיעת ‘יקנעם פלוס’. אלא שהעימות בין חברי הקואליציה, חריף ככל שהיה, לא מתקרב לעימות בין האזרחים שנכחו במקום ואשר כמעט הגיעו למהלומות.

תקציב תמיכות
יאיר פרימן, בדרך לאופוזיציה?

 חברי ‘יקנעם הצעירה’, יאיר פרימן ואריק וקנין הצביעו בניגוד למשמעת הקואליציונית בנוגע לתמיכות העירייה. להצבעתם אמנם לא היתה השפעה על התוצאה הסופית שכן הקואליציה בראשה עומד אלפסי רחבה מספיק על מנת לזכות ברוב גם לנוכח התנגדות זו אך צעד זה אותו בחרו חברי ‘יקנעם הצעירה’ לבצע מעיד על כך כי הם אינם מרוצים ממעמדם בקואליציה. כשבסוף הישיבה אף נמשע יו”ר הסיעה, יאיר פרימן אומר למ”מ מקום ראש העיר, אורי שמואל: “אתם שברתם את ההסכם ראשונים אז אנחנו מרגישים חופשיים”.

עוד קודם לכן הצטרפו חברי ‘יקנעם הצעירה’ לדרישתו של רונן שפירא שלא לדון בתמיכות מכיוון שהחוק דורש כי כל החומר הרלבנטי יובא בפני חברי המועצה שבוע מראש אך חומר חלקי בלבד נשלח שלושה ימים קודם לישיבה אלא שהיועצת המשפטית, עו”ד צביה דולב קבעה כי “הפרוצדורה באה לשרת את המהות ולא להיפך” ולכן ניתן לאשר את התמיכות. בשלב זה אמר יאיר פרימן: “אני פניתי באפריל למנכ”ל ומאפריל לא קיבלתי שום מסמך” כשגם שפירא מצטרף לאמירה זו.

מאוחר יותר בדיון אמרה חברת המועצה כרמית חובל כי היא קיבלה את החומר הרלבנטי דבר שהצית את הרוחות מחדש כשיאיר פרימן החל לצעוק: “אם את קיבלת, למה לא נתת לי? למה היא קיבלה ואני לא קיבלתי?” לויכוח הצטרף גם ולדימיר פטשווילי שנזעק להגן על חברתו לסיעה והדיון גלש לחילופי צעקות שנמשכו דקות ארוכות.

מאוחר יותר קם אחד התושבים והחל למחות בפני ראש העיר, סימון אלפסי וזאת למרות שעל פי החוק רק לחברי המועצה מותר לדבר בישיבות. תושב אחר החל לצעוק לעברו והשניים החלו להתנפל אחד על השני אך נעצרו על ידי חבר המועצה ולדימיר פטשווילי שהיה בסמוך להם ומנע את העימות בגופו.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter