באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: חמישים חניות נוספות לפארק נחל קרת

יקנעם: חמישים חניות נוספות לפארק נחל קרת

בעיית החנייה בפארק נחל קרת תפתר חלקית לאחר שיוקמו 50 חניות נוספות בסמוך לה ותוקם תחנת אוטובוס בעלות של כשני מליון ₪ שימומנו חלקית על ידי הקרן הקיימת לישראל.

פארק בריכות נחל קרת יזכה בקרוב לחמישים חניות נוספות שיוכשרו בצמוד לו. בנוסף יוסדר תוואי הדרך ותוקם תחנת אוטובוס, לרווחת המשתמשים ובאי פארק נחל קרת, האמפיתיאטרון והמתנ”ס. מדובר ביצירת כניסה לכביש חניה מאזור כיכר אשכול פיס למגרש חניה לפארק בריכות נחל קרת. הסדרת הדרך תאפשר כניסה ויציאה נפרדת ובטוחה לחניות, בסמיכות לגשר הולכי הרגל. החניון יהיה בשטח מדרון הפארק. יש לציין כי למרות שהתכנית עברה את שלב ההפקדה ללא התנגדויות אין כרגע לו”ז לביצוע מפני שטרם גויסו כל הכספים. אומדן עלות הפרויקט הינו כשני מיליון ₪ ומקורות המימון שלו הם העירייה וקק”ל.

פארק נחל קרת, עוד חמישים מקומות חניה. צילום: רונן צומר
פארק נחל קרת, עוד חמישים מקומות חניה. צילום: רונן צומר

פארק נחל קרת הידוע כאחד היפים באזור בשל הבריכות היפהפיות הנמצאות בשטחו, סובל מזה שנים ממחסור במקומות חניה מאחר שהחניון הקטן הסמוך לבית הספר ‘אורט אלון’ מתקשה לעמוד בעומס האנשים הרוצים להנות מהפארק. כמו כן, ניתן גם להחנות את הרכב בחניון של מרכז ביג או במרכז החדש ומשם ללכת כברת דרך ברגל עד הפארק. בפארק זורם נחל איתן טבעי המזין שבע בריכות שונות. עיריית יקנעם הוסיפה תאורה בתוך הבריכות עצמן וגשרי עץ העוברים מעל לנחל. המים צלולים ונקיים וניתן לרחוץ בהם אם כי העירייה ממליצה שלא לעשות זאת מטעמי בטיחות. ברחבי הפארק רחב הידיים פזורות פינות מנגל לנוחות הבאים ומי שרוצה יכול לצאת מתוך הפארק לשלושה מסלולי טיול שנפרצו על ידי קק”ל. לטובת הילדים קיימת במקום פינת חי ובחגים אף מארגנת העירייה הפעלות לילדים . הפארק מתוחזק ונקי לכל אורך השנה ומהווה אבן שואבת לתושבי יקנעם והסביבה. המדשאות מטופחות והצמחיה מטופלת באופן קבוע.

מדובר על תוספת של כ-50 חניות עם הסדרת תוואי הדרך ותחנת אוטובוס, מוצעת לרווחת המשתמשים ובאי פארק נחל קרת, אמפיתיאטרון והמתנ”ס. מדובר ביצירת כניסה לכביש חניה מאזור כיכר אשכול פיס למגרש חניה לפארק בריכות נחל קרת. הסדרת הדרך תאפשר כניסה ויציאה נפרדת ובטוחה לחניות, בסמיכות לגשר הולכי הרגל. לא מדובר בשלושה נתיבים. החניון יהיה בשטח מדרון הפארק. אין כרגע לו”ז כי עוד לא גויסו כל הכספים. אומדן העלות הוא כשני מיליון ₪. מקורות המימון כרגע הם העירייה וקק”ל.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter