באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: חג יובל

יקנעם: חג יובל

שדרות היובל הצמודות לבית הספר התיכון ולמרכז החדש יורחבו על חשבון החניות הצמודות לתחנות האוטובוס, דבר שיאפשר פניה ימינה ללא רמזור אל דרך רבין ופניה שמאלה מדרך רבין לשדרות היובל.

שדרות היובל, אחד הרחובות הפקוקים ביותר בעיר, יורחבו בקרוב על חשבון החניות הצמודות למרכז המסחרי אשר הוגדרו על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובניה כמסוכנות לעוברים ושבים. הרחוב אשר מפקיד בין המרכז החדש לבין בית הספר התיכון, ‘אורט אלון’ מוכר ביקנעם כאחד הרחובות העמוסים במיוחד בשעות הבוקר בהם מורידים הורים את ילדיהם בסמוך לבית הספר.

יקנעם
המרכז החדש. צילום: רונן צומר.

על פי התכניות תתאפשר פניה ימינה באופן חופשי וללא צורך ברמזור (נתיב השתלבות) מרחוב היובל לשדרות רבין. כשהדבר יעשה בהרחבה על חשבון הדשא הקיים בשטח, בין גדר אורט למיסעה. ההרחבה מזערית, והפנייה החופשית תשחרר עומס ברמזור בשעת שיא בוקר. החניות הספורות שממול, בצמוד למרכז המסחרי, יבוטלו לטובת מפרץ מסודר לשני אוטובוסים, שיאפשרו הורדה והעלאת תלמידים בבטחה, ללא חסימת נתיב נסיעה בשדרות היובל. חניות חלופיות יוסדרו בצד הדרומי של שדרות היובל. כמו כן, תתאפשר פניה שמאלה מדרך רבין אל שדרות היובל. בנוסף, יוסדר מעבר חצייה נוסף במעלה שדרות היובל, וכן יוסדרו תחנות האוטובוס הגינון והפיתוח במרחב הציבורי באופן שיקל על התלמידים והממתינים במקום.  בשלב זה טרם ברור מה תהיה עלות הפרויקט ואומדן סופי ייקבע לעת הוצאת המכרז.

הוועדה המקומית לתכנון ובניה: “התכנית מציעה הרחבת זכות דרך על חשבון מגרש בייעוד מבנה ציבור על מנת לשפר ולפתור בעיה תחבורתית במקום על ידי שנאפשר פניה שמאלה מכיוון שדרות רבין. ההרחבה והתכנון התחבורתי המוצעים בתכנית יבטלו גם את החניות ליד תחנות האוטובוס, המהוות כרגע סכנה לעוברים ושבים”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter