באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם ומגידו: המושבה תסופח ליקנעם עלית?

יקנעם ומגידו: המושבה תסופח ליקנעם עלית?

שר הפנים גדעון סער החליט להקים ועדת גבולות לבחינת סיפוחה של יקנעם המושבה אל יקנעם עלית וזאת לבקשתו של ראש העיר, סימון אלפסי. חנן ארז ” כך לא נוהגים שכנים”

בביקור שערך אתמול שר הפנים, גדעון סער, ביקנעם נקבע כי משרד הפנים יקים ועדת גבולות אשר תבחן את סיפוח יקנעם המושבה ליקנעם עלית. ההחלטה התקבלה לבקשתם של ראש העיר, סימון אלפסי וחבר המועצה ,יורי מגנר מסיעת ‘אלטרנטיבה’. השר סער ביקש כי יקנעם תגיש בקשה מסודרת להקמת ועדת גבולות והבטיח להקימה.

ועדת גבולות
בית העם במושבה, יהפוך לחלק מהעיר?

הסיבה הרשמית לרצונה של עיריית יקנעם לספח אליה את המושבה היא אפשרויות ההתפתחות של העיר אלא שהסיבה האמיתית קריטית הרבה יותר. ביקנעם רוצים כביש שיחבר את העיר עם כביש 66 (צומת התשבי-צומת מגידו) וזאת על מנת להקל את בעיית הפקקים בעיר אלא ששתי האפשרויות היחידות הינן לסלול את הכביש על שמורת הטבע, דבר שאינו אפשרי. או לחלופין סלילתו על שטחים המעובדים כיום על ידי חקלאי המושבה דבר שאינו אפשרי סטטוטורית כל עוד שטחים אלה אינם בשטח שיפוטה של העיר.

כידוע הוקמה המושבה בשנת 1935 כאשר 15 שנים לאחר מכן הוקמה מעברה על ההר שבהדרגה הפכה לשיכונים. בשנת 1967 נפרדו יקנעם עלית והמושבה בהסכמה של שני הצדדים כשיקנעם עלית הופכת למועצה מקומית ולאחר מכן לעיר ואילו המושבה מהווה חלק מהמועצה האזורית מגידו.

מעיריית יקנעם נמסר כי ” אין סיבה שיהיו שני יקנעם ולעיר אין לאן להתרחב בעוד שלמועצה האזורית מגידו יש עשרות אלפי דונמים כולל המושבה שחוסמת את יקנעם מלהתפתח. ראש העיר ביקש מהשר להקים ועדה מסודרת שתבחן את נושא שיטחן של ערים שמסביב למועצות”.

ראש המועצה האזורית מגידו, חנן ארז אמר בתגובה ” אני רואה זאת בחומרה בלתי רגילה. מדובר בפעולה לא מוסרית של ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי, כך לא מתנהגים בין שכנים המשתפים פעולה ואני מתכוון לעצור את כל שיתוף הפעולה עם יקנעם עלית. בקדנציה הקודמת הוא ניסה תוך כדי שגעון גדלות לספח 9,200 דונם שכללו גם את אליקים ועין העמק שלדעתו מהווים חלק מהמרקם העירוני של יקנעם וגם את תחנת הרכבת בכפר יהושע  שלה הוא קורא תחנת יקנעם, אך קיבל רק 944 דונם אותם היינו מוכנים לתת מלכתחילה. אני מתכוון להלחם בהחלטה הזו בכל כוחי, הדבר הזה לא יקום ולא יהיה”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter