באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם ומגדל העמק: רמפה למוגבלים

יקנעם ומגדל העמק: רמפה למוגבלים

מתוך חמש ערים בכל הארץ המשתתפות בתכנית ‘רמפה’ לשילוב צעירים מוגבלים בתעסוקה, שתיים ממוקמות בעמק. אלי ברדה: ” קלט רכז שמטפל בכל הקשור לתעסוקת בעלי מוגבלויות”

במגדל העמק ויקנעם דואגים לתעסוקה גם לצעירים עם מוגבלות ושני הערים נבחרו להוביל תכנית פיילוט בנושא וזאת כאשר רק חמש ערים בכל הארץ משתתפות בפרויקט שיתמקד בצעירים בגילאי 18-35. תכנית ‘רמפה’ הינה תכנית לצעירים עם מוגבלויות המוקמת על בסיס מרכזי הצעירים בערים. התכנית היא מבית תבת- תחום תעסוקה בג’וינט, כשהרעיון הוא לתת שירות חדש במרכזי הצעירים להתאמת תשתיות תעסוקה.

קרן רודרמן
ראשי הערים המשתתפות בפרויקט רמפה. צילום: דוברות עיריית יקנעם

יו”ר קרן רודרמן שירה רודרמן אמרה  שהקרן בראשה היא עומדת מסייעת לשילוב בעלי מוגבלויות מכל הסוגים. רודרמן ציינה שהם רוצים לעשות שינוי אמיתי, שינוי בו התפיסה תהיה שונה, ולא שינוי מתוך רחמים. שירה רודרמן ציינה שבקרן יש ציפיות גדולות מהתכנית, ושהרשויות הן שותפות לכל דבר ועניין. ראש עיריית יקנעם סימון אלפסי בירך על התכנית ואמר שאנו כאן כדי לומר קודם כל תודה. אלפסי ציין לשבח את תכנית “כנפיים של קרמבו” שמובלת בעיר ואשר מסייעת לגילאי 16-17 ואמר שצריכים למצוא דרך שהמפעלים  יקלטו עובדים בעלי מוגבלות על בסיס תרומה לחברה ולקהילה ולשם כך יש לשלב בתכנית את מנכ”לי החברות. ראש עיריית מגדל העמק אלי ברדה אמר שיש לעודד תעשיינים לקלוט עובדים בעלי מוגבלויות. ברדה ציין שהעובדים הללו הם  הנשמה הטהורה של כל ארגון,  והוסיף שכל השמה כזאת פירושה חיים. מנכ”לית תבת ד”ר סיגל שלח אמרה שאנשים בעלי מוגבלות יקבלו שירות ייחודי במרכזי הצעירים וישתלבו בפעילויות מסוימות, וזאת תהיה הזדמנות לייצר רשת רחבה.

ראש עיריית מגדל העמק, אלי ברדה: “מגדל העמק מקדמת את נושא התעסוקה בכלל ותעסוקה לבעלי מוגבלויות בפרט. המרכז לפיתוח ההון האנושי צעירים בעיר קלט רכז שמטפל בכל הקשור לתעסוקת בעלי מוגבלויות. המרכז שותף פעיל בקשרי המעסיקים בעיר ובאזור ועם תכניות ופורומים עירוניים הפועלים בעיר כדוגמת “פורום בריאות הנפש”, תכנית “קהילה נגישה” ועוד”.

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי: “הפרויקט הזו הוא שליחות. זהו נושא שקידומו חשוב למדינת ישראל כולה. לרשויות יש הרבה מה לתרום בנושא הזה. כל עיר וההיצע שלה. הרעיון להכניס את מרכזי הצעירים לתכנית הוא אדיר. ביקנעם פועלים רבות למען בעלי המוגבלויות ובנוסף לתכנית “כנפיים של קרמבו” הנגשנו את מרבית מוסדות הציבור ביישוב, בפארק הסיטי הותקנו מתקנים מיוחדים, קבלני בנייה נדרשים לעמוד בכל הקריטריונים להנגשה, תחנות האוטובוסים הונגשו ועוד”.

נשיא קרן משפחת רודרמן, ג’יי רודרמן: “מקצועו של האדם הוא אחד המרכיבים המשמעותיים בזהותו וחלק ניכר של חייו האדם עסוק בעבודתו. יותר מדי אנשים עם מוגבלויות מובטלים ובכך נשארים מחוץ לחברה שלנו. אנו מאמינים כי השותפות של קרן משפחת רודרמן עם הג’וינט וממשלת ישראל, בדגש על שילוב של אנשים עם מוגבלויות בשוק העבודה בישראל, תהווה דוגמא לעסקים רבים ולחברה משולבת והגונה יותר לכולם”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter