באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: ויהי אור

יקנעם: ויהי אור

חמישים פנסי תאורה סולארית הוצבו בטיילת היער כשבנוסף תשקיע העירייה במקום 600 אלף ₪ ותבנה פארק משחקים לגיל הרך, וגינת כלבים. אלפסי: “אני מזמין את כל תושבי העיר לבוא וליהנות בטיילת ומכל מה שהיא מציעה”.

עיריית יקנעם השלימה בימים האחרונים את הארת טיילת היער לאחר שלאורך הטיילת הושלמה הצבתם של כחמישים פנסי תאורה סולאריים. פעילות העירייה להארת הטיילת נעשתה בשני שלבים. בשלב הראשון הוצבו עמודי התאורה ואילו בשלב הנוכחי הוצבו קולטי האור. בעירייה שמו דגש גם על העובדה שאנו נמצאים בשעון חורף והחשיכה יורדת מוקדם, ומאחר שרבים מתושבי העיר אוהבים להגיע לטיילת, אם במטרה לעשות ספורט, ואם לבילוי אחר, והאיצו את העבודות.

יקנעם
טיילת היער. צילום: דוברות יקנעם

העובדה שיקנעם היא עיר ירוקה מובילה, ושמדינת ישראל התברכה בימי שמש רבים לאורך כל השנה, ומתוך מטרה לחסוך בכספים ומשאבים הביאה להחלטה להציב במקום תאורה סולארית מה שיאפשר חיסכון רב בהוצאות חשמל. עיריית יקנעם מעניקה חשיבות רבה לפיתוח הטיילות בעיר, ובשנת התקציב הנוכחית יושקעו  600 אלף ₪ בטיילת היער, והכספים הללו ישמשו להמשך פיתוחה של הטיילת כאשר בנוסף לתאורה הסולארית, התכנית היא להקים  במקום גן משחקים גדול לילדים ולגיל הרך, וגינת כלבים. הצפי הוא שעד חודשי הקיץ יסתיימו העבודות. אורכה של טיילת היער הוא כ – 2.5 ק”מ. הטיילת נבנתה בשיתוף עיריית יקנעם והקרן הקיימת לישראל והיא נחשבת לטיילת מובילה ביישוב ואחת היפות ביקנעם ובארץ כולה.

ראש העיר, סימון אלפסי: “בנינו פה טיילת לתפארת שרבים מבני היישוב פוקדים אותה ונהנים בה מדי יום. הבטחנו לפעול להארת הטיילת, ואני שמח שכל מי שחפץ להגיע למקום ולעשות ספורט, אם בבוקר מוקדם ואם בערב שמחשיך יחסית מוקדם, יכול לבוא ולעשות זאת כל מתי שיחפוץ והוא ייהנה ממסלולים מוארים בטבע פורח. התאורה הסולארית תאפשר לנו לחסוך בעלויות חשמל, ולהמשיך ולקדם  את יקנעם כעיר ירוקה מובילה. בשנה הקרובה נמשיך לפתח עוד את הטיילת ונבנה במקום פארק לילדים ולגיל הרך, ונדאג גם לגינת כלבים. אני מזמין את כל תושבי העיר לבוא וליהנות בטיילת ומכל מה שהיא מציעה”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter