באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: ואנחנו שניים

יקנעם: ואנחנו שניים

סיבוב נוסף במאבק על נחל השניים לאחר שהועדה לתכנון ובניה יקנעם דחתה תכנית לבניית 223 דיור על גדת הנחל. ארגוני הירוקים והתושבים נצחו כבר שלושה סיבובים, האם הם ינצחו גם את הרביעי?

הועדה המקומית לתכנון ובניה יקנעם דחתה לאחרונה את הפקדתה של תכנית לבניית 223 יחידות דיור בנחל השניים המהווה שלוחה של עמק השלום. הועדה נאלצה לדון בתכנית בשל העובדה שזו קבלה תוקף מהועדה המחוזית וזאת למרות התנגדותה של העירייה לבנייה במקום בשל השמירה על ערכי טבע וביניהם בית הגידול של האולמוס קטן העלים.

נחל השניים
עמק השלום, זירת קרב. צילום: ALPR

בועדה המקומית החליטו לדחות את התכנית מסיבות טכניות תוך שהיא קובעת כי התכנית אינה ברמת ביצוע ולא ניתן להוציא היתרי בניה תוך שהיא דורשת מהיזם להקים קו ביוב חדש ולהסיט קוי צנרת קיימים באופן שיאפשר את קיבולת תוספת יחידות הדיור והוספת דרכי גישה. הועדה דרשה גם נספח בינוי פיתוח הכולל פתרונות ניקוז, הזזת תשתיות קיימות וקירות תמך. בנושא תחבורה טענה הועדה כי הסכימה התחבורתית מסתמכת על רחובות צרים ללא מוצא בשכונה קיימת אשר לא תוכננו לקיבולת תחבורה נוספת דבר שייצור עומסים כשבועדה דורשים גם להרחיב את הכבישים בשכונה עצמה.

השטח המדובר משתרע בין יקנעם עלית למושב עין העמק ונראה כי צריך לשנות את שמו לעמק המלחמה מכיוון שהוא מהווה כבר שנים זירת קרב בין ארגוני הירוקים והתושבים מצד אחד לבין היזמים ומנהל מקרקעי ישראל מצד שני, לאחר ששרד כבר שלושה סיבובי קרבות בין הניצים שנערכו בשנים 2003 , 2006 ו- 2010 אותם נצחו הירוקים נצחון כה מוחץ עד כי קו הגבול בין יקנעם לבין המועצה האזורית מגידו זכה לכינוי קו הירוקים. אך הירוקים אינם יכולים לנוח על זרי הדפנה שכן הקרב הנוכחי צפוי להיות קשה משני קודמיו.

התכנית הנוכחית כוללת שטח של כ – 135 דונם אשר ישתרעו מעבר לרחוב חורשת טל ויגיעו ממש עד לערוץ נחל השניים המהווה שלוחה של עמק השלום, התוכנית המלאה מדברת על כארבעת אלפים יחידות דיור שיבנו על כל צידו הצפוני של עמק השלום . על פי התוכנית, השכונה בה יהיו בתים צמודי קרקע, תתמקם על המדרון עד סמוך מאוד לערוץ נחל השניים. מדובר בנזק סביבתי בלתי הפיך לערכי הטבע והנחל באזור וגם לתיירות הרבה שמגיעה לאזור עקב העובדה שזהו האזור הירוק הקרוב ביותר הן לגוש דן והן לחיפה. בנייה בסמוך לנחל עלולה לייצר זיהומים שונים, בעיקר זיהומי מים, שיפגעו באופן בלתי הפיך בטבע ובנחל.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter