באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: השכונות הוותיקות יעברו מתיחת פנים

יקנעם: השכונות הוותיקות יעברו מתיחת פנים

כשלושה מליון ₪ יושקעו בשכונות הוותיקות של יקנעם במסגרת פרויקט ‘ישן מול חדש’ בו משרדי הממשלה משקיעים בתשתיות של שכונות ישנות. אלפסי: “הגעתי להסדר גם עם משרד התחבורה וכשנקבל את ההרשאות נאשר תקציבים נוספים”. 

ישן מול חדש
שכונת הואדי, תעבור מתיחת פנים.

עוד השקעות של עיריית יקנעם בשכונות הוותיקות. ראש העיר סימון אלפסי הגיע להסכם עם משרד האוצר ומשרד השיכון לפיו העירייה תקבל על כל דירה חדשה הנבנית בתחומה 4,500 ₪ מהמדינה להם יתווספו 2,500 ₪ מקופת העירייה. סכום זה יושקע בתשתיות של השכונות הוותיקות כך שעל כל דירה חדשה שתבנה בעיר יושקעו 7,000 ₪ בשכונות הוותיקות. בצורה זו גויסו כ- 1.8 מליון ₪  ממשרדי השיכון והאוצר כשהעירייה עצמה תוסיף 1.2 מליון ₪ ממקורותיה. העירייה עצמה מתכוונת לתת את חלקה מתוך אגרות והיטלים שישולמו בגין 420 דירות העומדות לקום בקרוב בעיר.

200 אלף ₪ יושקעו בפארק גמלאים לאחר שהושג הסכם עם רשות מקרקעי ישראל לתכנון משותף כשמחצית מהסכום תגיע מהרשות. בנוסף ישוקמו הכבישים ברחובות המרגנית, הערבה, גיבורים, יקינטון וצאלים בסכום של 600 אלף ₪ כש 366 אלף ₪ הינם מענק משרד השיכון והשאר מקופת העירייה. כמו כן יעשו עבודות תאורה גינון ופיתוח בטיילת רחוב הערבה-סביון שם יוקם גם פארק לכלבים וגן משחקים עם מתקנים. אלפסי השיג גם תקציב לפיתוח שצ”פ (שטח ציבורי פתוח) ברחוב הכלניות כש 440 אלף ₪ יגיעו ממשרדי הממשלה והשאר ממקורות עצמיים.

ראש העיר, סימון אלפסי: “היום אישרנו רק חלק מהתקציבים בלבד מפני שאני מחכה להרשאות של משרד התחבורה שגם איתו הגעתי להסדר שהוא ישקיע כסף ואנחנו נוסיף מאצ’ינג. הכבישים האמורים זקוקים לחידוש בשל נזקי מזג אוויר מצטברים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter