באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: הראשונים והניצולים

יקנעם: הראשונים והניצולים

15 אזרחים ותיקים ביקנעם, חלקם ותיקי העיר וחלקם ניצולי שואה קיבלו חוברת תיעוד פרי סיפורם אישי . אלפסי “ סיפורה של יקנעם כלול בסיפורם האישי של המתועדים”

בטקס מרגש במיוחד ולעיניי בני משפחותיהם הנרגשים והגאים חולקו חוברות תיעוד לחמישה עשר מתושבי יקנעם, ניצולי שואה וותיקי היישוב, שתועדו על ידי מתנדבי קהילה תומכת “נעשה ונצליח”.

ניצולי שואה
סגן ראש העיר רומן פרס עם מתעדים ומתועדים. צילום: אליהו מלול

מנחת הערב חנה מינס ציטטה בפתיחת הערב בדבריה את המשורר הדני הנס כריסטיאן אנדרסן שאמר “שהחיים הם סיפור האגדה היפה מכל”. מינס ציינה שכל סיפור חיים ראוי שיתועד, והתיעוד חשוב מאוד לדורות הבאים על מנת שיכירו ויוקירו את האנשים הנפלאים הללו. סגן ראש העיר, רומן פרס בירך את המתועדים ואמר שהוא בעצמו מתרגש מאוד. פרס הדגיש שהמתועדים בסיפורם השאירו היסטוריה לדורות הבאים, והוסיף שהפרויקט ימשך עד שיתועדו כל ניצולי השואה, הווטרנים וותיקי היישוב.  נציג המתעדים בירך בשם המתעדים ואמר שהיום הוא סוגר מעגל שעה שבמחזור הראשון של הפרויקט הוא היה מתועד ועתה הוא מתעד. עוד הוא הדגיש שעבודת התיעוד היא עבודה קשה מאוד והודה לכל המתועדים על שיתוף הפעולה. נציגת המתועדים רותי סמוביץ’ אמרה שהתיעוד היה חוויה, ודרך הסיפורים נלמד גם סיפורה של יקנעם. בברכה ששלח ראש המחלקה למאבק באנטישמיות של ההסתדרות הציונית העולמית, יעקב חגואל הוא כתב שהוא מברך על הפרויקט הייחודי והמשמעותי שנולד ביוקנעם, במהלכו זוכים מעגלים רבים בחברה הישראלית להיחשף לסיפורי חיים של ניצולי השואה, והוסיף ש”אנו רואים בכך ערך עליון המהווה נדבך חשוב בהיסטוריית העם היהודי”.

לאחר הדברים צפו כולם במצגת ובה תקציר מהשקפת עולמם של המתועדים, תמונות מרכזיות מחייהם, והמוטו שלהם, ולאחר מכן החל החלק האמנותי שכלל מופע סטנד אפ של הסטנדאפיסט קובי אריאלי שהצחיק את קהל המשתתפים הרב. לאחר המופע חולקו חוברות התיעוד ולכל מתועד הוענק  גם דיסק אישי. למתעדים הוענקו תעודות הוקרה.

פרויקט תיעוד ניצולי שואה וותיקי יקנעם נערך זו השנה השלישית ברציפות ועד כה תועדו במסגרתו למעלה מחמישים מתושבות ותושבי היישוב. הפרויקט הוא פרי שיתוף פעולה של המשרד לשירותים חברתיים, עיריית יקנעם והמחלקה לשירותים חברתיים וקבוצת “נעשה ונצליח”.

ראש העיר סימון אלפסי: “כל אחד מהמתועדים הוא עולם ומלואו, וסיפורה של יקנעם כלול בסיפורם האישי של המתועדים. יקנעם הגיעה למה שהגיעה בזכות אנשים נפלאים שבנו את היישוב והובילו אותו, ולמתועדים הללו חלק נכבד בכך. פרויקט התיעוד הוא פרויקט מבורך בעל חשיבות עצומה ואני מודה למתעדים ולמתועדים כאחד, לקהילה תומכת ולכל מי שתרם להובלתו ולהצלחתו”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter