באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: הצעירים בחוץ

יקנעם: הצעירים בחוץ

הסכם קואליציוני ביקנעם. ראש העיר סימון אלפסי הגיע להסכמות עם סיעת ‘יקנעם פלוס’ אשר ישאירו את הצעירים מחוץ לקואליציה. יקנעם הצעירה: ” יקנעם הצעירה לא תתן יד ולא תשתתף בהוצאת כספים למטרות לא נחוצות דוגמת מקח וממכר קואליציוני

מפלגת ‘יקנעם הצעירה’ שהיתה הפתעת הבחירות ביקנעם תשאר מחוץ לקואליציה וזאת לאחר שדרישותיהם הקואליציוניות של חבריה לא נענו על ידי ראש העיר, סימון אלפסי ולמרות החבירה ליורי מגנר שהוסיפה להם מנדט שלישי. מי שכן חתמה על הסכם קואליציוני היא סיעת ‘יקנעם פלוס’ בראשות רומן פרס שימשיך לכהן כסגן בשכר. גורמים במערת הפוליטית ביקנעם אמרו היום לכתב YCOM: “במהלך הזה המליך אלפסי את רומן פרס לתפקיד ראש העיר הבא”.

יקנעם
חברי יקנעם הצעירה מול בניין העיריה. צילום: תומר פרקש

עוד קודם להודעה הרשמית פרסמה תנועת ‘יקנעם הצעירה’ סטטוס בעמוד הפייסבוק שלה אשר רימז על כך שהם ביקשו תקציבים לדיור ונושאים אחרים ולא נענו ולכן פניהם לאופוזיציה. הצעירים כתבו בפייסבוק שלהם : ״חברים, עדכון מחדרי המשא ומתן. יקנעם הצעירה דורשת לקבל סמכויות בעירייה  ותקציבים . לשמחתנו הגענו להבנות עם סיעתו של ראש העיר ברבים מהנושאים הללו, אולם לצערנו עדיין אין הסכמה מצידם לתת תקציבים לתחומים הבאים : תקצוב פרויקטים של דיור לצעירים, בניית יחידות דיור לשכירות לצעירים תושבי העיר, החזרת הפעילות של היחידה לחיילים ומשוחררים, הקמת  אגפי תרבות וספורט בעירייה ופיתוח תחום הצעירים והנוער בעירייה. וזאת לאור הידוע לכולם שישנם כספים שמקבלים בסיעות האחרות”. כשבכך הם מרמזים גם על תפקיד הסגן בשכר שקיבל רומן פרס וגם על ועשת ‘מורשת ישראל’ בראשות דני סירי לה יש תקציב ייחודי.

בשיחה שערכנו עם מקורבים ופעילים של תנועת יקנעם הצעירה מסתבר שפעילי השטח של הצעירים רותחים מזעם וכועסים מאוד על היחס שהם מקבלים במהלך שיחות המשא ומתן . לדבריהם לסיעת יקנעם צעירה אלטרנטיבה, אשר מהווה הסיעה הגדולה ביותר ביקנעם, מתייחסים כאילו היא סוג ב׳ ואומרים להם שמה שהיה זה מה שיהיה. הם מצידם, דרשו לקבל סמכויות בנושאים שעליהם התחייבו בבחירות דוגמת תקצוב פרויקטים של דיור לצעירים, בניית יחידות דיור לשכירות לצעירים תושבי העיר, היחידה לחיילים ומשוחררים, הקמת אגפי תרבות וספורט בעירייה ופיתוח תחום הצעירים והנוער בעירייה. ונענו שאין תקציב עבור כל אלה.

עוד נכתב בעמוד הפייסבוק של הצעירים: ״ יקנעם הצעירה לא תתן יד ולא תשתתף בהוצאת כספים למטרות לא נחוצות דוגמת מקח וממכר קואליציוני , וזאת כאשר נושאי הליבה של דיור, צעירים, ספורט ותרבות נשארים ללא תקצוב. על זה נכנס או לא נכנס לקואליציה על העקרונות הללו ולא שום דבר אחר.״

מסיעת יקנעם הצעירה נמסר בתגובה ” אנחנו מאוכזבים שבניגוד לעמדת הציבור ביקנעם שביקש שינוי, הוקמה קואליציה ללא תנועת יקנעם הצעירה. אנו רואים בפליאה את העובדה שראש העיר הקים קואליציה ללא הצעירים וזאת לאחר שהתחייב מעל כל במה אפשרית על רצונו לשלב את הצעירים בהנהגה. אם נגזר עלינו לשבת באופוזיציה בגלל דילים פוליטיים מהקדנציה הקודמת אנחנו מבטיחים לייצג את תושבי יקנעם גם באופוזיציה ולשרת את האזרחים ככל שיתאפשר לנו. כנראה שראש העיר עדיין לא הבין ש 2,200 בוחרים הצביעו מתוך כאב אמיתי ודאגה ומפליא שראש העיר בוחר להתעלם מכאבם וזעקתם”

דובר עיריית יקנעם, רועי אדוט מסר בתגובה: “ראש העיר סימון אלפסי יכול היה להקים קואליציה אחרי ימים ספורים בלבד לאחר הבחירות, אבל בחר במשך למעלה מחודש ימים לנהל מו”מ אינטנסיבי ולהשקיע כל מאמץ על מנת שהצעירים יהיו חלק מהקואליציה. גם עתה לאחר שהוקמה קואליציה ראשונית ימשיך ראש העיר לעשות לילות כימים ולפעול בהתאם למגבלות החוק ויישב עם הצעירים כמה שיצטרך על מנת לצרפם לשולחן הקואליציה ולשלבם בעשייה היישובית”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter