באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם הצדיעה לוטרנים תושבי העיר שלחמו במלחמת העולם השנייה

יקנעם הצדיעה לוטרנים תושבי העיר שלחמו במלחמת העולם השנייה

בטקס יישובי מרגש בהשתתפות כ- 200 תושבים, חניכי תנועות נוער ותלמידים, הצדיעה יקנעם לווטרנים וללוחמי הבריגאדות שלחמו במלחמת העולם השנייה לרגל 74 שנים לניצחון הגדול על גרמניה הנאצית.

הטקס החל בהנפת דגל המדינה לראש התורן על ידי חייל צה”ל. מנחי הטקס אמרו שאנו מצדיעים לחיילי הברית שהעניקו חופש וחרות לעולם לאחר שש שנים של סיוט מתמשך, והוסיפו שהלוחמים נלחמו בגטאות, לחמו כפרטיזנים בעוז ובגבורה, והם מהווים מקור להערכה וגאווה לכולנו. בתום דברי הפתיחה ערכו נציגי תנועות הנוער מצעד דגלים, ולאחר מכן התקיים טקס הנחת הזרים כשאת זר העירייה הניחו ראש העיר, סימון אלפסי, וסגנו רומן פרס.

ראש העיר, סימון אלפסי בירך את הווטרנים ואמר להם שנחישותם הבלתי מתפשרת הובילה לסיומה של המלחמה הנוראה, והוסיף שהוא גאה שביקנעם מנציחים את מורשתם. סגן ראש העיר, רומן פרס אמר  שהעם היהודי שילם מחיר יקר בשואה, והוסיף שאת הנאצים ניצחו, ואנו נזכור את גבורתם של הלוחמים. יו”ר ועד הווטרנים ביקנעם, יוסף גרינפרס בירך את הלוחמים ואמר שהניצחון הפך לחלק של כל ההיסטוריה הקרבית של העם היהודי ומדינתו, והוסיף שיום הניצחון הזה הוא גם אבן הפינה שהפכה את הבסיס להקמתה של מדינת ישראל. מנהלת מרחב חדרה במשרד לקליטה ועלייה, יוליה חיבניק בירכה ואמרה שהיא שמחה מאוד שביקנעם מייחסים חשיבות עצומה ליום הזה. בשם חיילי צה”ל בירך חייל שאמר שעבורו זו זכות גדולה להשתתף בטקס הזה. רגע מרגש היה שבתום הטקס העניקו וטרנים לראש העיר בהפתעה עותק מספר זיכרונות של הווטרנים.

בטקס השתתפו כאורחים גם וטרנים מטירת הכרמל. הטקס התקיים גם בהשתתפותם של חברת מועצת העיר, כרמית חובל טון, ומנכ”ל המועצה הציונית בישראל, דוד ג’רבי.

החלק האמנותי בטקס כלל שירים של להקת הנוער העירונית צעירי יקנעם, וכן של ילדי גן ‘אגדה’ ששרו ברוסית וריגשו מאוד את הקהל. הטקס הסתיים בשירת התקווה.

 

ראש העיר, סימון אלפסי:

“יקנעם מצדיעה ללוחמים וללוחמות שלחמו כנגד גרמניה הנאצית ותרמו תרומה משמעותית ומכרעת לסיומה של המלחמה והביאו לניצחון הגדול. עמידתם האיתנה, נחישותם ולחימתם הבלתי מתפשרת בכל החזיתות הם מקור לעוצמה והשראה. יקנעם גאה בווטרנים שחיים איתנו וכבוד גדול הוא לנו להנציח את פועלם ולהעביר לדורות הבאים את מורשתם”.

סגן ראש העיר, רומן פרס:

“בכל פעם שאנו מציינים את יום השואה, ובכל פעם שאנו עטופים בדגלי ישראל ומשתתפים במצעד החיים במחנות השמדה, עלינו לזכור שהמחנות לא נסגרו לבד. את הנאצים ניצחו במלחמה קשה. לדור שלנו יש זכות גדולה והיא להכיר את הלוחמים הגיבורים ולהוקיר אותם על תרומתם להקמתה של מדינה יהודית”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter