באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: העסקים הגדולים ישלמו יותר

יקנעם: העסקים הגדולים ישלמו יותר

תושבי יקנעם יאלצו לשלם תוספת ארנונה של 3.36% בלבד הנובעים מעליית המדד כפי שחושב על ידי משרד הפנים. את העלייה הגדולה יספגו בתי מסחר גדולים, בנקים ותחנות דלק. אלפסי: “לא רצינו לפגוע בתושבים או בעסקים הקטנים”

בישיבת הארנונה שנערכה ביום חמישי האחרון ביקנעם נקבע כי תושבי העיר יאלצו לשלם אך ורק את תוספת הארנונה הנובעת מעליית המדד כפי שמחייב משרד הפנים ואילו העסקים הגדולים הם אלה שישאו בנטל נוסף. לפיכך, עליית תעריף הארנונה לתושבים תעמוד על 3.36%.

ארנונה
אלפסי, התחשב בעסקים הקטנים. צילום: רונן צומר

בנוסף נדרשה העירייה להעלות את הארנונה למסחר,משרדים עד לסכום של 110 ₪ למטר לשנה כאשר העלייה לסוחרים תחל רק מעל 150 מטרים כך שהסוחרים הקטנים לא ייפגעו. לאחר עלייה זו יעמוד תעריף הארנונה הממוצע למסחר ביקנעם על 108 ₪ למטר בשנה. כמו כן יעלה תעריף הארנונה לתחנות דלק ב-15% ויעמוד על תעריף של 184 ₪ למטר בשנה. תעריף הארנונה למשטרה יעלה ל- 129 ₪ ובנקים ישלמו 858 ₪ למטר. תעריפים אלה יכנסו לתוקף רק לאחר אישור משרד הפנים כך שההעלאה אינה מיידית.

חבר המועצה, צחי דקל: “אפשר לחשוב שהגיע ראש עיר חדש. למה היינו צריכים להגיע למצב בו אנחנו גובים ארנונה ממסחר שהיא שליש מעפולה? יש כאן הפסד הכנסות של המועצה שנמשך כבר שנים”

ראש העיר, סימון אלפסי: “מחיר הארנונה למגורים ביקנעם הוא נמוך מאוד. משרד הפנים דרש מאיתנו להעלות את המחיר ל-47 ₪ למטר ומה שלא העלנו קוזז ממענק האיזון. אנחנו ערים לקשיים של העסקים הקטנים ולכן לא העלנו את הארנונה עבורם אלא רק מעל ל-150 מטרים.

בדקנו מהם תעריפי הארנונה באזור וגם לאחר ההעלאה, תעריף הארנונה למסחר ביקנעם הוא מאוד זול יחסית לישובים אחרים כמו עפולה, קרית טבעון וזכרון יעקב” במענה לדבריו של דקל אמר אלפסי “ביקשנו ממשרד הפנים להעלות את הארנונה מספר פעמים והוא לא אישר את זה. אני מאמין שעכשיו, אחר שהם דרשו את זה, העלייה תאושר”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter