באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: העיר מוכנה למצבי חרום

יקנעם: העיר מוכנה למצבי חרום

ביקורת ממשלתית מקיפה אשר כללה את כל הגורמים הרלבנטיים קבעה: עיריית יקנעם ערוכה במלואה למצבי חירום . מפקד מרחב צפון ברח”ל “יקנעם היא באלפיון העליון מבחינת מוכנות לחרום”

בצל האירועים בסוריה וללא כל קשר אליהם נערך יום הביקורת שנקבע לפני חודשים רבים ונפתח בדבריו של רמ”ט ועדת מלח העירונית, ירון צחר, שסקר את פעילות העירייה להיערכות בחירום בשנתיים האחרונות שכללה בין היתר השתתפות בתרגיל רשותי, הקמת אס”ל (אזור סיוע לאזרח), מעבר לעבודה במכלולים, הכנת מתקני קליטה, הקמת סיירת אופניים, ועוד. ראש העיר סימון אלפסי אמר שביקנעם לוקחים ברצינות גמורה את כל נושא המוכנות לחירום ורוצים להיות מוכנים וערוכים לכל תרחיש.

רח"ל
ישיבת סיכום הבקורת, יקנעם מוכנה. צילום: דוברות עיריית יקנעם

מפקד מרחב צפון ברח”ל, כמאל חסיסי, אמר שכמנהל המחוז יקנעם היא תקדים מבחינתו מכיון שנעשתה עבודת חריש לאורך תקופה ארוכה. חסיסי הוסיף שיקנעם היא באלפיון העליון מבחינת היותה מוכנה לחירום והיא מהווה דוגמא לאחרים, וציין לטובה שהרשות משתפת פעולה עם כל הגורמים. לאחר הדברים החלה הביקורת עצמה ובמהלכה נבדקו כל מנהלי המכלולים בנפרד, ונבדק תיק המוכנות שברשותם, ולאחר מכן התכנסו כולם לדיון בממצאים. בסיכום הביקורת הציג כל נציג משרד ממשלתי את מסקנותיו. נציג רשות המים  אמר שמבחינה תכנונית ביקנעם ההיערכות מצוינת ובהמשך יבוצע אימון הקמה ותרגיל משבר מים. נציגת הרווחה אמרה שניכר כי התבצעה כאן הכנה וחשיבה לקראת חירום, שנמצאה התאמה של הרווחה לצרכי העיר, ושהיא מאוד התרשמה מן המוכנות והרמה. נציג משרד הבינוי והשיכון אמר שהוא מאוד מרוצה מתוצאות הביקורת וציין לשבח את ההיערכות של מינהל ההנדסה ביישוב. נציג חברת החשמל ציין שנעשתה עבודה טובה בתחום וכי מרכז ההפעלה מסודר ומאורגן. נציג לוגיסטיקה, משכ”ל ומזון אמר שבתעשייה נעשתה עבודה טובה, וציין את אנשי הרשות על האכפתיות הרבה שלהם, והוסיף שיקנעם היא הרשות היחידה שפנתה בזמן  הפעלת “זמן יקר” לקבלת עדכון הנחיות. הנציג ביקש לבצע בדיקה לגבי מידע על מפעלים והמליץ לבדוק אילו מפעלים יהיו מעוניינים בהקמת מעון יום בפארק התעשייה בחירום וכיצד העיריה יכולה לסייע בכך. נציג משרד החינוך אמר שמוכנות מנהלת האגף היא מושלמת וראויה לציון ולשבח.

ראש העיר, סימון אלפסי: “משמח לשמוע שהרשות מוכנה למצבי חירום בכ- 90% ואנו תמיד נשאף לשפר. ביקנעם נעשית עבודת ארוכת טווח מצוינת. יש לנו אחריות אדירה כלפי התושבים ועלינו להיות מוכנים לכל צרה שהלוואי ולא תבוא. עיר שמתנהלת בשגרה בצורה מצוינת, התנהלותה לא תהיה שונה בחירום. אני מודה לרמ”ט ועדת מלח העירונית ירון צחר, לקב”ט העיר חיים ביטון ולכל ראשי  המכלולים והעובדים שפועלים רבות לטובת העיר ותושביה. זו חובתנו וזכות גדולה עבורנו”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter