באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: העירייה תסלול שביל אופניים

יקנעם: העירייה תסלול שביל אופניים

יביקנעם מנסים לעודד את התושבים לעשות פעילות גופנית באמצעות סלילת שביל אופניים. לאחר גמר העבודות תוכלו לעלות על האופניים ולהתחמק מהפקקים.

עיריית יקנעם תסלול שביל אופניים שיחל מצומת רחובות  אלונים ויקינטון, בואך הכניסה הצפונית לקאנטרי דרך פארק רבין ובצמוד לשביל הולכי רגל הקיים בפארק. שביל אופניים זה הוא חלק ממערך שבילי אופניים עירוניים שתוכנן מכביש 672 בדרום ועד מרכז העיר שם הם צפויים להסתיים בשדרות היובל. השביל כולל שני קטעים: הראשון באורך 400 מטרים והשני באורך 1.2 ק”מ. סה”כ- 1.6 ק”מ.(מהסיטי יקנעם עד רבין). קטע שביל זה יאפשר נסיעה בטוחה דרך הפארק, יחבר וינגיש את כל מבני הציבור ומתחמי הספורט והנופש שלאורכו: ספרייה, קאונטרי, מגרשי הטניס, אולם ספורט, אולם התרבות, בית חינוך ארזים, גני ילדים- ועד לתיכון אורט אלון ופארק נחל קרת.

פארק רבין: כאן ייסלל מסלול אופניים חדש.

עלותו המשוערת של הפרויקט היא כ- 570 אלף ₪ כאשר חצי מליון יגיעו מהמשרד לפיתוח הנגב והגליל, ואת השאר תממן העירייה.

העבודות יתחילו מכיכר אלונים רבין בדרום וימשיכו לאורך רחוב אלונים ומשם לתוך הפארק. המכרז לביצוע העבודות צפוי להיות מפורסם בימים הקרובים.

ראש העיר סימון אלפסי “יקנעם היא עיר ירוקה וככזו אנו מעודדים את הספורט הירוק. אישור התב”ר הוא חלק מתכנית אב להנגשת יקנעם לרכיבה על אופניים כשהמטרה היא, שעל ידי רכיבה על אופניים ניתן יהיה להגיע ממקום למקום בקלות ובמהירות וליהנות בדרך מנופים מדהימים, מפארקים ירוקים מפריחה ירוקה, ומשפע אטרקציות שיהיו במקום כגון: מתקני ספורט ושעשועים, והכל  תוך כדי עשית פעילות ספורטיבית. חשיבות שביל האופניים היא גם בכך שלאורכו יש מבני ציבור ותרבות רבים, והדבר יעודד את התושבים לעשות ספורט ולהימנע מהשימוש הנוח ברכבם.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter