באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: העיקר הבריאות

יקנעם: העיקר הבריאות

בערב השקה חגיגי הצטרפה יקנעם לתכנית רשת ערים בריאות וכבר החל מיפוי  פעילויות הבריאות בעיר לפי גילאים. יו”ר וועדת הבריאות, רונן שפירא: “קידום  אורח חיים בריא צריך להפוך ליעד מרכזי של העירייה”.

ביקנעם חושבים בריא ולצד עידוד לפעילות ספורטיבית ולתזונה נכונה, התכנסה ועדת היגוי מורחבת של תכנית ערים בריאות לערב השקה חגיגי ולישיבה שמהווה את יריית הפתיחה לכניסתה של העיר לתכנית. הישיבה נפתחה על ידי ראש העיר, סימון אלפסי שאמר שיקנעם שמחה להצטרף לתכנית של רשת ערים בריאות, והוסיף שטבעי מאוד ליקנעם לקחת חלק בתכנית מן הסוג הזה, עוד ציין אלפסי שתחום הבריאות מקודם בעיר באופנים רבים.

רשת ערים בריאות
ישיבה חגיגית ביקנעם. צילום: דוברות יקנעם.

יו”ר ועדת הבריאות וחבר מועצת העיר, רונן שפירא אמר שהוא מתרגש ושמח לראות שהדבר קורה. שפירא ציין שאחד מיעדי הוועדה היה להיכנס לרשת ערים בריאות ויעד זה הושג. יו”ר ועדת הבריאות היוצאת, לאה פדידה אשר החזיקה בתפקיד במשך 10 שנים ועשתה את מרבית העבודה בנושא אמרה כי היא שמחה וגאה בהישג הנפלא הזה שיגדיל את רווחת התושבים. מנהלת אגף החינוך, סימה ניסלבאום ציינה שהצטרפותה של יקנעם לרשת ערים בריאות היא אמירה, והוסיפה שאנו נמצאים בשלבי ההתחלה של מיפוי פעילויות הבריאות לפי גילאים. ניסלבאום הציגה מצגת בה סקרה את תכניות הבריאות שמקודמות  בעיר לפי גילאים ותחומים והדגישה שביישוב אין שום משפחה או ילד שרוצים לקחת חלק בפעילויות מהסוג הזה ולא ניתנת להם האפשרות לכך. יו”ר רשת ערים בריאות בישראל, ד”ר מילכה דונחין אמרה שעיר בריאה היא עיר שבה הרשות המקומית, התושבים, העסקים, והארגונים פועלים יחד על מנת להבטיח עיר שטוב לחיות בה. דונחין  ציינה שאחת ממטרות התכנית הינה צמצום פערים בריאותיים באמצעות מדיניות מאפשרת ועבודה משותפת, והוסיפה שעיר בריאה זה מצב של רווחה פיסית, נפשית, חברתית וזכות בסיסית של כל אדם. דונחין הדגישה את המודל החברתי של הבריאות שאומר שהון חברתי, השכלה, ומצב כלכלי וסביבתי משפיעים על מצבו הבריאותי של האדם.

ראש העיר, ויו”ר ועדת ההיגוי של  תכנית רשת ערים בריאות, סימון אלפסי: “יקנעם חושבת גבוה בכל תחום, ואנו נמצאים בכל תכנית שמביאה תועלת ליישוב ולתושבים. אני מייחס חשיבות עצומה לפעילות הוועדה וקידום מטרותיה, ולכן לקחתי על עצמי להיות יו”ר ועדת ההיגוי. לפני מספר ימים פורסמו נתוני מדדי הזיהום בערים ואזורים בישראל ולשמחתי הרבה יקנעם לא נמצאת כלל ברשימה הזו, וזה גם מכיוון שאנו לא מכניסים תעשיה מזהמת לתחומינו. במהלך השבועות הקרובים נערוך סקר יישובי מעמיק ונגבש תכנית כוללת לשמירה על בריאות התושבים”.
יו”ר ועדת בריאות, רונן שפירא: “אני מאמין מאוד באידאולוגיה ובתכניות של הרשת  ולכן היה לי חשוב מיד עם היבחרותי למועצת העיר לשכנע את ראש העיר ומועצת העיר להצטרף לרשת הערים הבריאות ואני מודה להם על שיתוף הפעולה בתחום זה. להצטרפות של יקנעם לרשת ערים בריאות יש קודם כל היבט חשוב ברמת ההצהרה וההשתייכות למועדון מכובד. אחרי הישיבה החגיגית הציפייה שלי שקידום  אורח חיים בריא יתקיים בפועל בראש סדר העדיפויות הציבורי, כיעד מרכזי של העירייה  והתאגידים העירוניים. חשוב שקידום הבריאות יתורגם גם בתקציב העירייה לשנת 2015 ובו סעיף תקציבי ייעודי”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter