באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: הספורט בקריסה?

יקנעם: הספורט בקריסה?

גם התפטרות של יו”ר עמותת הפועל יקנעם בשל מחסור בתקציב וסכנת סגירה המרחפת מעל מספר קבוצות בעיר יקנעם, לא גרמו למליאה להעלות את ההקצבה לספורט כפי שדרשו בסיעת יקנעם הצעירה.

חדשות YCOM: יו”ר הפועל יקנעם, ירון חן התפטר מתפקידו לפני החג בטענה כי התקצוב אינו מספיק על מנת להפעיל את הענפים השונים של העמותה וכי אם לא יימצאו מקורות תקציביים נוספים יהיה צורך לסגור ענפים שלמים ולפגוע בענפים אחרים. כזכור, קיבל על עצמו ירון חן את האחריות על אגודת הפועל יקנעם לאחר שזו היתה בקריסה מוחלטת ובעקבות דו”ח חמור של מבקר העירייה על התנהלותה של ההנהלה הקודמת. כתוצאה מניהולו של חן, החלו ענפי הספורט השונים בעיר לשגשג וקבוצות הספורט השונות הגיעו להישגים משמעותיים כשבין השאר, בנות הפועל יקנעם זכו בגביע המדינה בכדורמים שנתיים ברציפות

הפועל יקנעם
ירון חן, התפטר עקב חוסר תקציב. צילום: רונן צומר.

התפטרותו של ירון חן, גרמה לסיעת יקנעם הצעירה להעלות בישיבת המליאה האחרונה הצעה לתוספת תקצוב של 200 אלף ₪ לעמותת הפועל יקנעם. על פי הצעת ההחלטה: “עיריית יקנעם תומכת בקבוצות הספורט המייצגות את יקנעם במסגרת תקציב התמיכות. קבוצות אלה לא רק מאדירות ומפיצות את שם העיר בצורה חיובית אלא גם תורמת לחינוך מאות בני נוער ביישוב לפיכך, אנו רואים בספורט כחינוך. בשנים האחרונות כמות הילדים עלתה אך בפועל התקציב המוצע לתחום הספורט ההישגי ירד מ- 780 אלף ₪ בשנת 2014 ל- 774 אלף ₪ בשנת 2015. כשכמות המשתתפים בקבוצות הספורט עלתה כל שנה בסדר גודל של 25% משנה לשנה ובנוסף לכך נפתחו קבוצות ספורט של בוגרים, וותיקים בכל הענפים הדורשים תקצוב חדש ונוסף בפני עצמו”.

חברי סיעת ‘יקנעם הצעירה’ ביקשו לאפשר לירון חן לדבר ולהסביר את המצב בהפועל אך ראש העיר, סימון אלפסי סירב לתת לו את זכות הדיבור. חבר המועצה, אריק וקנין: “ילדים מיקנעם עוברים לקבוצות מגידו וביישובים סמוכים אחרים ולדעתי אנחנו צריכים לשאוף שהמצב יהיה הפוך. כולנו הצבענו פה על תכנית אב לספורט אבל שום דבר לא השתנה ושום דבר לא בוצע בפועל”

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי: “כולנו מעריכים ומוקירים את ההתקדמות ואת מה שנעשה בהפועל בשנים האחרונות ובאמת כל הכבוד לירון על ההתמודדות עם כל החובות, המשפטים ועל המנהל התקין. לצערי הוא הגיש לי את התפטרותו ולא כאן המקום לדבר על הסיבות” לעצם העניין אמר אלפסי “אנחנו אישרנו תקציב בדצמבר והסברנו את כל הקשיים התקציביים והקיצוצים לכן אנחנו אפילו לא יכולים לשנות את התקצוב של הפועל מפני שהוספת תקציב לאגודת הפועל יקנעם משמעה שנצטרך לקצץ בתקציב של פעילות אחרת ולא נראה לי נכון לפגוע בפעילויות אחרות”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter