באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: המנהל ישווק קרקע למגורים ב 51% מערכה

יקנעם: המנהל ישווק קרקע למגורים ב 51% מערכה

מנהל מקרקעי ישראל החליט לשווק קרקע למגורים ביקנעם ב 51% מהערכת השמאי הממשלתי אלא שכרגע אין אדמות בתהליכי הפשרה. אלפסי “אני מאוד מקווה שהקבלנים לא ינצלו את המצב ויעלו את מחירי הדירות”

מנהל מקרקעי ישראל החליט לאחרונה כי קרקע למגורים באזור פיתוח ב’ תשווק החל מעתה ב 51% מערך בו ינקוב השמאי הממשלתי, ההחלטה נוגעת לקרקע למגורים בלבד ולא למסחר או לתעשיה. מטרתה של החלטה זו, אשר נובעת ממסקנות ועדת טרכטנברג הינה להוריד את הלחץ משוק הדירות , למתן את עליית המחירים וליצור תמריצים לתושבי המרכז לעבור לפריפריה . עתה נותר לראות האם מחיר הדירות אכן ירד והצרכן יהנה.

האם יהיה מחיר למשתכן?
השכונות החדשות ביקנעם. האם המחיר ירד?

כידוע עם התפתחותו של אזור התעשיה של העיר ובמיוחד מאז פתיחתו של מחלף עין תות אשר קיצר את זמן הנסיעה למרכז עלו מחירי הדירות ביקנעם בצורה חדה, דבר אשר גרם התמרמרות לבני המקום אשר ראו כיצד הם אינם יכולים לרכוש דירות בעיר בה הם גדלו. לאחרונה שווקו מספר פרויקטים במסגרת ‘מחיר למשתכן’ אך הביקוש לדירות אלה עלה בהרבה על ההיצע.

צפריר בן מלך מרשת התיווך הישיר מצנן את ההתלהבות ” צריך לראות אם הדירות ישווקו במסגרת ‘מחיר למשתכן’ או במכרזים רגילים. אם הם ישווקו במכרזים רגילים , המחיר לא ירד מכיוון שיקנעם היא אזור ביקוש ותמיד יהיה מי שיציע מחיר יותר גבוה. מכרזים רגילים יכולים לעבוד רק במקומות מרוחקים. מצד שני, אם הדירות ישווקו במסגרת ‘מחיר למשתכן’ ההנחה כן תגיע אל הצרכנים”

דובר עיריית יקנעם, רועי אדוט ” עיריית יקנעם לא קיבלה שום הודעה בעניין הזה, ולא ידוע לנו על שום הנחה כזאת. אנו כן יודעים שיקנעם  נמצאת ברשימה של יישובים בעדיפות לאומית וככזו יש הנחה בקרקע לבנייה, אולם משרד הבינוי והשיכון טרם מימשו זאת מחוסר תקציב וייתכן שעכשיו הוחלט לממש את התכנית, ואם נכון הדבר אנו מברכים על כך בכל לשון. אני מאוד מקווה שהקבלנים לא ינצלו את המצב ויעלו את מחירי הדירות ושהממשלה תנווט כך שהאזרח ייהנה מההנחה ולא הקבלנים. בכל מקרה, נכון לעכשיו שווקו כל הקרקעות ביקנעם למעט אלו שבפרויקט “מחיר למשתכן” לזוגות צעירים שם הקרקע היא ב- 50% הנחה ומחיר קבוע לבנייה. פרט לאלו אין היום קרקע ייעודית לשיווק ביקנעם.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter