באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: הממשלה תשקיע 90 מליון ₪ בעיר

יקנעם: הממשלה תשקיע 90 מליון ₪ בעיר

משרדי הבינוי והשיכון, התחבורה, ומינהל מקרקעי ישראל ישקיעו 90 מיליון ₪ ביקנעם במסגרת הסכם עם ראש העיר, סימון אלפסי. אלפסי: “נמשיך לפתח את היישוב ולדאוג לאיכות חיים גבוהה לתושבים”.

ראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי הוכיח שהסבלנות משתלמת ולאחר מו”מ ארוך של שנתיים אשר כלל פגישות רבות, הוא הגיע להסכם עם משרדי הבינוי והשיכון, התחבורה, ומינהל מקרקעי ישראל, ואלו יממנו פרויקטים יישוביים ביקנעם כגון הקמת מבני ציבור בשכונת  שער הגיא , סיוע במימון בניית תשתיות ועוד, בסך של כ- 90 מיליון ₪. בדרישתו מהמשרדים הללו טען ראש העיר שהמדינה כבעלת הקרקע נהנית מהרווחים שנובעים ממכירת הקרקעות, ולרשות משאירים לפתח על חשבונה ולדאוג לכל מה שמסביב. ראש העיר  שלא הסכים עם המודל הזה קרא לקיים דיון מעמיק בנושא ואמר שעד שלא יאושרו בקשותיו, העירייה לא  תאפשר בניית דירות חדשות, ולא תעניק טפסי 4.

כביש 672
סימון אלפסי, השיג 90 מליון ש”ח. צילום: רונן צומר.

המו”מ בין הצדדים נמשך כשנתיים והוא החל עוד בימי שר הבינוי והשיכון הקודם, אריאל אטיאס, והמשיך עם השר הנוכחי, ח”כ אורי אריאל ועם צוותי משרדי השיכון, התחבורה ומינהל מקרקעי ישראל, ובסופו של דבר הוחלט שהמדינה תשקיע באופן ישיר כ – 90 מיליון ש”ח ביקנעם. במסגרת ההשקעות הללו אישר קבינט הדיור 40 מיליון ₪ להרחבת כביש 672 ואלו יגיעו ממשרד התחבורה וממינהל מקרקעי ישראל. משרד השיכון ישתתף בעלות של 24 מיליון ₪ בבניית תשתיות, קירות תומכים, ובביצוע עבודות עפר במוסדות ציבור שהעירייה מקימה. 2.5 מיליון ₪ יעביר משרד הבינוי והשיכון לשם בניית כיכר בשכונת יער אודם בכניסה ליקנעם, ולשם המשך חיבור טיילת היער לשכונת שער הגיא. 3 מיליון ₪ יעביר משרד השיכון לבניית פארק אקולוגי שייבנה מצומת עין העמק בואכה לשכונת יער אודם. 10 מיליון ₪ יינתנו לסלילת כביש 40 המחבר את שכונת הגגות הירוקים עם דרך רבין, ומכרז בעניין זה כבר פורסם, ובקרוב יחלו העבודות במקום עם בחירתו של קבלן ביצוע. 5 מיליון ₪ יינתנו עבור כביש 10 בשער הגיא אשר מתחבר לרחוב הירדן.

ראש העיר, סימון אלפסי: “אני מודה למשרדי הממשלה השונים על הסיוע בבניית מוסדות ציבור, וביצירת תשתיות. יקנעם היא עיר מבוקשת, ואם רוצים לבנות פה יחידות דיור צריך גם לדאוג למבני ציבור ולתשתיות. נמשיך לפתח את היישוב ולדאוג לאיכות חיים גבוהה לתושבים”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter