באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: המדחנים בדרך?

יקנעם: המדחנים בדרך?

מועצת יקנעם אישרה תיקון לחוק העזר לאכיפת חנייה לאחר דיון קצר. חוק העזר שאושר הינו בנוסח  המומלץ על ידי משרד הפנים והוא מאפשר הצבת מדחנים ברחבי העיר. עו”ד צביה דולב: החוק יאפשר גם קביעת אזורי חניה”. 

מדחנים
המרכז החדש, סובל ממצוקת חניה. צילום: רונן צומר.

האם יוצבו בקרוב מדחנים במרכז יקנעם? העירייה אישרה חוק עזר עירוני המאפשר זאת ולאחר סיום ההליך יתכן כי יקנעם תצטרף לשורה של ערים המשתמשות בכלי זה על מנת לאכוף את חוקי החניה. לדברי היועצת המשפטית של המועצה, עו”ד צביה דולב חוק העזר הקיים ביקנעם, אומץ בשנת 1995 והוא מסורבל ולא ברור ולכן יש צורך בתיקונו. אחת הבעיות אותן מקווים בעירייה לפתור באמצעות חוק העזר החדש הינה מצוקת החנייה במרכז העיר ובעיקר באזור המרכז החדש אשר בנוסף לבעיית החניה מתמודד גם עם מעבר הלקוחות אל מרכז ביג.

דולב: ” החוק הקיים הינו בנוסח שהיה מקובל בשנת 95. בינתיים משרד הפנים פרסם נוסח מומלץ של חוק עזר והוא ממליץ לשנות את חוקי העזר בהתאמה. בחוק העזר הישן כתוב שמי שמחנה רכב שלא כדין, דינו קנס של 1,400 ₪ אבל כולם יודעים שזה לא רלבנטי מכיוון שהקנסות נקבעים על פי תקנות התעבורה. מדובר גם בחיקוק שאנחנו משתמשים בו הרבה מכיוון שהעירייה פועלת לאכיפה בנושא החנייה. בנוסף החוק יאפשר הצבת מדחנים וקביעת חניה על פי אזורים”.

חבר המועצה, יאיר פרימן: “פנו אלינו הרבה תושבים ממרכז העיר שטענו שיש בעיה של חניה ואנחנו שמחים שהחוק הזה מגיע מפני שהוא יעזור למצוקת החניה במרכז העיר”

חבר המועצה, צחי דקל: “הצבת מדחנים במרכז תיצור בעיה קשה לבעלי העסקים באזור. אין ספק שצריך לפתור שם את בעיית החניה”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter