באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: המבקר אמר את דברו

יקנעם: המבקר אמר את דברו

מבקר המדינה קבע כי סיעתו של רונן שפירא ניהלה את חשבונותיה שלא בהתאמה מלאה להנחיות מבקר המדינה וכי הסבריה בדבר מימון הגרעון לא הניחו את דעתו ולכן קנס אותה בסכום של 3,478 ₪. שפירא: “לא נשענו על תקציבי אף אחת מהמפלגות ולא התפתנו לחסויות ותרומות של בעלי אינטרסים. קו זה הצריך את ראשי התנועה לכסות את הפרש הוצאות  הבחירות מכיסם”. 

דו”ח מבקר המדינה על מימון המפלגות בבחירות המקומיות פורסם השבוע וממנו עולה כי המבקר קנס את סיעת ‘מרגישים בבית בראשות רונן שפירא’ בסכום של 3,478 ₪. עוד עולה מין הדו”ח כי הסיעה סיימה את הבחירות בגירעון של 52,596 ₪. על פי הדוח הכספי של הסיעה, הכנסותיה בתקופת הבחירות הסתכמו ב-79,575 ₪, מהם 49,680 ₪ מאוצר המדינה ו-11,195 ₪ מתרומות והוצאותיה הסתכמו ב-128,463 ₪. הסיעה סיימה את תקופת הבחירות בגירעון בסכום של 48,888 ₪.

בחירות מקומיות
רונן שפירא, פנקנס על ידי המבקר.

לאחר הביקורת, הסתכמו הכנסותיה של הסיעה בתקופת הבחירות ב-76,875 ₪, מהם 49,680 ₪  מאוצר המדינה ו-11,195 ₪ מתרומות והוצאותיה הסתכמו ב-129,471 ₪. לפיכך, על פי הביקורת, סיימה הסיעה את תקופת הבחירות בגירעון בסכום של 52,596 ₪. למרות הגרעון הגבוה, על פי סעיף 15 לחוק, תקרת ההוצאות לסיעה הייתה 223,560 ₪ ולכן הוצאות הבחירות של הסיעה לאחר הביקורת היו בגבולות האמורים בחוק אך הסברי הסיעה בדבר המקורות הכספיים שמהם יכוסה הגירעון לא הניחו את דעתו של המבקר ולכן הוא קבע כי יש בגירעון זה משום תרומה בניגוד להוראות סעיף 16 לחוק.

על פי דו”ח המבקר הסיעה ניהלה את חשבונותיה שלא בהתאמה מלאה להנחיות מבקר המדינה. הדבר התבטא בעיקר בכך שהסיעה לא שמרה העתקים מפרסומים שערכה ושילמה הוצאות שלא דרך חשבון הבנק שיוחד למערכת הבחירות. לפיכך ניתן דוח לא חיובי לגבי תוצאות ביקורת החשבונות של הסיעה.

מבקר המדינה: “בהתחשב באופי החריגה ובהיקפה ולאחר ששקלתי, בין היתר, את ההסברים שקיבלתי מהסיעה, אני ממליץ, בתוקף סמכותי לפי סעיף 23 (ד) לחוק, להשית על הסיעה שלילה של השלמת מימון הוצאות הבחירות בשיעור של 7%, שערכו 3,478 ₪”.

רונן שפירא מסר בתגובה כי: “תנועת יקנעם מרגישים בבית, היא תנועה של אנשים שחשוב להם לקדם את איכות החיים בעיר, התנועה לא נשענה על תקציבי אף אחת מהמפלגות ולא התפתתה לחסויות ותרומות של בעלי אינטרסים, כדי לא להיות מחויבת לאף אחד, מעבר לצו מצפוננו. קו זה הצריך את ראשי התנועה לכסות את הפרש הוצאות  הבחירות מכיסם. כתנועה הדוגלת בשקיפות העברנו את כל המסמכים הנמצאים ברשותנו למבקר. אם המבקר החליט לקנוס אותנו ב3,400 ₪ אנו נשלם את הקנס באהבה ובהערכה לעבודת הביקורת. אנו נמשיך לפעול בעצמאות ושקיפות לקידום החיים ביוקנעם.”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter