באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: הלימודים ימשיכו בחופש

יקנעם: הלימודים ימשיכו בחופש

בתי הספר של החופש הגדול יפעלו ביקנעם גם השנה עבור תלמידי כיתות א’ – ב’. הפרויקט יכלול פעילויות חינוכיות וחווייתיות ויימשך שלושה שבועות. אלפסי: “מדובר בתכנית מצוינת”.

חדשות YCOM: עיריית יקנעם החליטה להפעיל את פרויקט ‘בתי הספר של החופש הגדול’ עבור תלמידי כיתות א’ – ב’ וזאת לאחר שהפעלת הפרויקט בשנה שעברה זכתה להצלחה ונרשמה שביעות רצון מצד ההורים. הפרויקט שיופעל בשיתוף משרד החינוך בכל בתי הספר בעיר יעמוד השנה בסימן “חיים בצוותא בחברת הילדים”, ויושם בו דגש על פעילויות חינוכיות והעשרה, ופעילויות חווייתיות. במסגרת בית הספר ייהנו התלמידים מפעילויות עשירות שיכללו בין היתר עידוד הקריאה והכתיבה, העשרה, קיימות ואיכות סביבה, יום קסמים, ד”ר מולקלה, חיות וחיוכים, ג’ודו, טוואקנדו ועוד. בנוסף, יערכו מספר טיולים  וביניהם טיול למוזיאון ההתיישבות בקיבוץ יפעת, טיול למרכז המבקרים של תנובה באלון תבור ולמוזיאון המרציפן בכפר תבור, כשבסיום התכנית ייערך מופע סיום גדול.

החופש הגדול
בית הספר דליות, יפעל גם בקיץ. צילום: רונן צומר.

התכנית תימשך במשך שלושה שבועות, חמישה ימים בשבוע, ובתי הספר יופעלו על ידי צוותים של בית הספר עצמו כשהרציונל הוא שכל תלמיד ימשיך ללמוד בכיתתו הגרעינית, וכך ימשיכו התלמידים להיפגש עם חבריהם המוכרים להם מספסל הלימודים בכיתת האם שלהם. בתי הספר יפעלו בין התאריכים 1.7 ועד 21.7, בין השעות 08:00-13:00, והתלמידים יקבלו ארוחת בוקר. עלות ההשתתפות תהיה אחידה לכולם ותעמוד כמו בשנה שעברה על 300 ₪ לתלמיד. בתקופת פעילות בית הספר לא יפתחו קייטנות ביישוב לתלמידי א’ – ב’.

ראש העיר, סימון אלפסי: “בית הספר של החופש הגדול הוא שילוב מנצח בין החינוך הפורמאלי לבלתי פורמאלי. אנו שמחים להוביל גם השנה את התכנית מאחר ומדובר בתכנית מצוינת בה נהנים המשתתפים מתמהיל עשיר במיוחד שכולל חוויות לימוד לצד הנאות. בזכות בית הספר של החופש הגדול יוכלו התלמידים לשמור על יכולות שנרכשו במהלך שנת הלימודים. התכנית שהובלנו בשנה שעברה זכתה להצלחה גדולה, ואני משוכנע שגם השנה היא תצליח מאוד, וגם תקל על ההורים בכל הקשור לעלויות הכספיות”.

יו”ר הנהלת המתנ”ס, לאה פדידה התייחסה אף היא לנושא: “פרויקט בית הספר של החופש הגדול הינו הזדמנות להעשיר את ילדי בתי הספר בפעילות מגוונת וחווייתית כמו גם להקנות ערכים חברתיים וקהילתיים. הצלחת הפרויקט בשנה שעברה הוכיחה כי המתנ”ס הפועל לאורך כל השנה בתכנון והפעלת תכניות ופעילויות קהילתיות בעיר, משלב ומנגיש את מיטב מערכי התוכן, החוויה והקהילתיות לילדי העיר”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter