באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: הכונו לבוא היטל שמירה

יקנעם: הכונו לבוא היטל שמירה

מועצת העיר אישרה בישיבה סוערת הטלת היטל שמירה אשר יהווה 5% מתשלומי הארנונה. אלפסי: “אישור היטל השמירה הכרחי להגברת תחושת הביטחון בקרב תושבי היישוב”

בקרוב יאלצו תושבי יקנעם לשלם היטל שמירה ואבטחה שנתי  שיוחל על התעשייה, המסחר והמגורים ויהווה כ-5% תוספת לתשלום הארנונה. ההיטל על מגורים יוטל בהתאם לגודלה של הדירה בה מתגוררת המשפחה כאשר התשלום עומד על 1.8 ₪ לשנה לכל מ”ר. הווה אומר, משפחה שברשותה דירה בגודל של 70 מ”ר תשלם כ- 125 ₪ בשנה שהם כ-11 ₪ לחודש, ומשפחה עם דירה של 100 מ”ר תשלם כ- 15 ₪ לחודש. הכספים שייגבו  הינם ייעודיים לנושא השמירה בלבד ולא ניתן יהיה להשתמש בהם לשום דבר אחר. בנוסף לכך, ראש העיר התחייב כי כל הכספים יושקעו באבטחה נוספת לתושבי העיר ולא במימון האבטחה הקיימת. בכל מקרה, ההיטל ייכנס לתוקף רק לאחר אישורו על ידי משרד הפנים, הליך שאמור להמשך לפחות מספר חודשים .

היטל שמירה
צחי דקל “חשש להעלאת ארנונה בדלת האחורית”. צילום: יח”צ.

עוד קודם לכן חילקו תושבים פלאיירים כנגד ההיטל מחוץ לבניין העירייה ואף בתוך אולם הישיבות עצמו. החלוקה באולם הישיבות הופסקה על ידי ראש העיר שכן אסור לקיים תעמולה במהלך ישיבות המליאה. בישיבה עצמה נכחו עשרות תושבים שבאו לשמוע מדוע מוטל היטל השמירה.

אישור החוק בא במטרה להביא להגברת הסדר והביטחון האישי של תושבי יקנעם ולסייע במניעת אלימות. לאור אישור החוק יתווספו עשרה פקחים חדשים בעלי הכשרה ביטחונית מקיפה לחמישה הקיימים, והם יתפעלו שתי ניידות במקום אחת העובדת כרגע בשתי משמרות בלבד, וזאת בנוסף לניידת משטרה. הניידות יסיירו בכל רחבי היישוב מסביב לשעון בשלוש משמרות.

חבר המועצה, צחי דקל: “תקציב 2015 אושר לפני קצת יותר מחודש והיה צריך להעלות את הנושא במסגרת דיוני התקציב ואז היה אפשר לבדוק אם אפשר להכניס את זה בסעיפי התקציב הקיימים. הפחד והחשש הוא שסעיפים הקיימים כבר עכשיו בתקציב ימומנו מההיטל ובסופו של יום זה יהפוך להעלאת ארנונה בדלת האחורית.

ראש העיר, סימון אלפסי: “אישור חוק העזר הכרחי להגברת תחושת הביטחון בקרב תושבי היישוב, והמשך הענקת איכות חיים מצוינת בכל רחבי העיר. יקנעם גדלה ומתפתחת והתקנים שמאפשרת המדינה למספר שוטרים ביישוב אינם מספקים. נכון שהצלחנו להגדיל  אחרי מאבק ארוך את מספר השוטרים בנקודת המשטרה בעיר, אבל השוטרים הללו  גם מטפלים בקיבוצים, במושבים וכביש 70 על כל השלכותיו. אני מאמין בלסמוך רק על עצמנו ולא על אחרים, וכעת לאחר אישור החוק נוכל לאפשר פיקוח ביישוב מסביב לשעון. אישור חוק העזר מעיד על אחריות ממדרגה ראשונה וכל תושבי היישוב ללא יוצא מן הכלל ייהנו ממנו וכולנו נצא נשכרים מכך”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter