באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: הידברות במקום הפגנות

יקנעם: הידברות במקום הפגנות

בזמן שברחבי הארץ נערכות הפגנות, ביקנעם התקיים ביוזמת ראש העיר שיח מיוחד בהשתתפות תלמידים צברים ותלמידים מהקהילה האתיופית. תלמידים בני העדה: מזדהים עם המאבק הארצי.

חדשות YCOM: ההפגנות האלימות של בני העידה האתיופית פסחו לפחות בינתיים על יקנעם, וראש העיר, סימון אלפסי אשר מנסה לשמור על השקט, יזם שיח משותף בין תלמידים מהקהילה האתיופית לבין ילידי הארץ, אשר נערך בבית הספר התיכון אורט אלון שבעיר.

העדה האתיופית
תלמידי אורט אלון ברב שיח. צילום: רועי אדוט.

אלפסי עצמו פתח את השיח ואמר שחשוב לו  שהתלמידים ידברו ביניהם, וכי הוא רוצה לשמוע ממקור ראשון מה הם מרגישים. ראש העיר ציין שכולנו עם אחד, והוסיף שהעדה האתיופית צריכה להרגיש בישראל בדיוק כמו כולם והיא ראויה לזה מבלי שום טובה מאף אחד. אלפסי אמר עוד שהוא מעריך מאוד את העולים מאתיופיה ולמרות שיקנעם נחשבת לעיר קולטת עלייה מצטיינת, הוא רוצה ללמוד מה עוד ניתן לעשות על מנת שהעולים ירגישו שייכים ומרוצים.

תלמידי אורט אלון סיפרו על פרויקט “בונה” המשותף לבני העדה ולתלמידים שאינם בני העדה, להעצמת העדה האתיופית שהם לוקחים בו חלק, ואמרו שמדובר בפרויקט מדהים שגורם לצברים להכיר את בני העדה,  ולבני העדה לדעת יותר על העדה שלהם. התכנית  הזו כמו תכניות נוספות הובילו לחברויות נפלאות בין כלל התלמידים בבית הספר. במהלך הדיון אמרו התלמידים  מהפרויקטים  “בונה”, “הכנה לצה”ל” ו”נאמני זכויות” שהודות לפרויקטים הללו שהם לוקחים חלק בהם, הם מכירים טוב יותר את חבריהם. במהלך הדיון הוקדש גם זמן לשאלות וכולם הסכימו שחשוב לשלב בין כל הקהילות וכל מי שירצה להצליח וישקיע – יצליח. תלמידים מן העדה ציינו שביקנעם ובבתי הספר הם לא חשים באפליה או שהם פחותים ממישהו אחר.

ראש העיר, סימון אלפסי: “יקנעם היא עיר קולטת עלייה מצוינת. היישוב שלנו התברך בעולים שתורמים רבות להעצמת הקהילה והחברה. חשוב לי מאוד שכל אחד מן העולים ללא יוצא מן הכלל ירגיש ישראלי.  תנועות הנוער הן בסיס מצוין להתפתחות והתקדמות, ואני קורא לבני הנוער של העדה האתיופית להצטרף אליהן ואנו נסייע. בעדה האתיופית יש מנהג לשתות קפה שלוש פעמים ביום ואני אומר מצוין, רק תזמינו אותנו גם. אנו רוצים את חברתכם. בהמשך למפגש הזה נקיים גם כנס צעירים ולאחר מכן כנס עם הקהילה כולה כדי לפתח שיח פורה”.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter