באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: הטובים לטייסת

יקנעם: הטובים לטייסת

רונה רמון בביקור באורט אלון לרגל סיום מחזור בפרויקט הטייסת: מרגש לשמוע את התלמידים. סימון מעורר השראה ומנהיג עם חזון. כאן חלומות מתגשמים. אלפסי: “מה שהתכנית הזו עשתה בשנתיים האחרונות הרבה תכניות לא עשו “.

בשבוע שעבר ביקרה ביקנעם ובתיכון אורט אלון מייסדת ונשיאת קרן רמון, רונה רמון ביחד עם סמנכ”ל הקרן והוועד המנהל שלה  ונפגשה עם תלמידות ותלמידי התכנית ועם הוריהם. בפגישתה לאחר מכן עם ראש העיר סימון אלפסי, מנהלת האזור ברשת אורט ד”ר לאה קליינמן ומנהלת אורט אלון יקנעם עדה אברכהן שמש, סיפרה רמון שהתרגשה מאוד לשמוע מהתלמידים כמה התכנית משמעותית בעבורם. אלפסי בירך את רמון על התכנית וסיפר לה שביקנעם יש גן מדעי על שם בעלה, והוסיף שהוא שמח שביקנעם הצליחו להחדיר לילדים את החשיבה הטכנולוגית. אלפסי סיפר לאורחת על החממות הטכנולוגיות שבפארקי התעשייה, על מערכת החינוך היישובית שפועלת לתת לכל הבאים בשעריה את מלוא האפשרויות. רמון שהתלהבה מאוד מהנתונים אמרה שסימון מעורר השראה וביקנעם יש מנהיג עם חזון והדברים כאן קורים וחלומות מתגשמים.

תכנית “מועדון הטייסת” היא פרי שיתוף פעולה בין הדוקטורנט ראובן צמח שחבר לטייסת מבצעית ברמת דוד בשיתוף עם ‘קרן רמון’, רשת אורט ובית ספר אורט אלון יקנעם  ומטרתה היא להכשיר תלמידים להיות מנהיגים ואזרחים מובילים. התכנית פועלת בקרב תלמידי כיתות ז’– ח’ באורט אלון.

הביקור מספר ימים לפני טקס חלוקת  תעודות הצטיינות ותעודות לבוגרות ובוגרי התכנית מחזור א’ וב’ של פרויקט הטייסת. הערב נפתח בדבריו של מנהיגה החברתי של התכנית נועם מרדו שאמר שהשנה הזאת הייתה שנה עשירה בעשייה. מנהלת בית הספר עדה אברכהן שמש בירכה את התלמידות והתלמידים ואמרה להם שאין יעד בלתי מושג, וכל יעד שיציבו לעצמם, עם אמונה ומוטיבציה יוכלו להשיג. ראש העיר סימון אלפסי בירך את תלמידי התכנית ואמר שהוא והצוות כולו התלהבו מהתכנית מראשיתה. אלפסי שיבח את הצוות שמוביל את התכנית מטעם התכנית ומטעם בית הספר ואמר שבלעדיהם התכנית לא הייתה מצליחה.

לאחר הברכות נערך טקס הענקת התעודות לתלמידים מצטיינים ולשאר חברות וחברי הקבוצה. נציגת ההורים, ורד לוי  סיפרה שבהתחלה הייתה סקפטית לגבי התכנית, אך בדקה לעומק ומהר מאוד גילתה שמדובר בפרויקט ייחודי בעל משמעות גדולה שרואה את כל מעגלי התלמיד וההורים שותפים מלאים בתהליך. לוי הודתה לצוות התכנית שיצר לדבריה תלמידים לתפארת. נציגת ההורים פנינה צוברי אמרה שבזכות הפרויקט קיבלה ילד בוגר ושאפתן שיודע לתת ולתרום, ושמבין שיש לשמוע ולהשמיע. נציגת ההורים, רחל מועלם סיפרה בהתרגשות שבנה קיבל חניך מצטיין ארצי ובזכות הפרויקט הוא השתנה מאוד והפך לבוגר ואחראי שלא מוותר לעצמו. נציג התלמידים, דור הלוי סיפר שעבר שינויים רבים בשנה האחרונה והמדריכים עזרו לו להבין דברים שעליו לשפר כדי להיות אחראי וממושמע יותר וטוב יותר לחברה. חברו שקד שוורץ אמר שבפרויקט למד להיות בוגר ולעזור לסביבה ובזכותו עשה את הבלתי אפשרי. התלמיד לידור צוברי סיפר  שהוא עבר שנתיים משמעותיות ושבזכות הפרויקט הפך לאדם תורם יותר.

ראש העיר, סימון אלפסי: “פרויקט הטייסת הוא פרויקט מדהים שתורם רבות לתלמידים. אני שומע את התלמידים מעידים על השינוי שעברו וזה פשוט מרגש. ראובן הוא דוקטור אמיתי שלמד מהשטח והתוצאות בהתאם. אני שמח שהאמנו בתכנית מראשיתה, ומה שהיא עשתה בשנתיים האחרונות הרבה תכניות לא עשו “.

 

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter