באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: החשיפה לצפון

יקנעם: החשיפה לצפון

משלחת טרום עולים מצפון אמריקה, אנגליה וקנדה ביקרה   ביקנעם במטרה לבדוק לעשות עליה. יועצת עלייה וקליטה ארגון ‘נפש בנפש’: “יקנעם מהווה יעד נהדר לעולים”.

שמה של יקנעם ממשיך ללכת לפניה גם מעבר לים ובשבוע שעבר הגיעה לביקור בעיר משלחת טרום עולים ממדינות שונות מארה”ב, אנגליה וקנדה במטרה לבדוק אפשרות לעשות עלייה לישראל, ולהשתקע ביקנעם. המשלחת נפגשה עם מנהלת אגף החינוך סימה ניסלבאום ממנה קיבלה סקירה על העיר ועל התפתחותה.

עולים לצפון
משלחת ‘נפש בנפש’. צילום: דוברות עיריית יקנעם

ניסלבאום סיפרה לחברי המשלחת שהגיעו בין היתר מניו יורק, לוס אנג’לס ולונדון שיקנעם היא עיר חינוך מובילה שזכתה לאחרונה בפרס החינוך הארצי בפעם השנייה, ושפה משקיעים רבות בחינוך ויוצרים סביבה מצוינת לתלמידים. ניסלבאום ציינה את התכניות הרבות שמובלות בבתי הספר ובתיכון ‘אורט אלון’ היישובי. ניסלבאום דיברה עוד, על התפתחות פארקי התעשייה ביקנעם ועל כביש 6 וציינה את קידום הבנייה ושיווק פארק ‘מבוא כרמל’ המשותף ליקנעם, מגידו , עוספייה ודליית אל כרמל. כמו כן, היא סיפרה לחברי המשלחת על איכות החיים הגבוהה בעיר ועל כך שיקנעם היא עיר ירוקה בה מושם דגש החל מהגיל הרך לשמירה על הטבע ועל משאביו.

המשלחת הגיעה ליקנעם ביוזמת ארגון “נפש בנפש” הפועל למען עליית יהודים מצפון אמריקה, אנגליה וקנדה ואשר הקים את פרויקט ‘עולים לצפון’ ( go north) במטרה להעלות יהודים דוברי אנגלית לאזור צפון הארץ ולעודד, לתמוך ולסייע להם להיקלט בהצלחה. מאז תחילת השנה עלו במסגרת הארגון יותר מ-1,000 עולים לצפון ואלה מתגוררים בין היתר בכרמיאל, מעלות, נהריה, קצרין וצפת. ארגון ‘נפש בנפש’ פועל בשיתוף עם ממשלת ישראל הסוכנות היהודית וקרן קיימת לישראל. הארגון הוקם בשנת 2002 ומאז עלו באמצעותו לישראל למעלה מ –38 אלף עולים חדשים.

ראש העיר, סימון אלפסי: “מחמם את הלב לראות שגם במדינות רחוקות מעבר לים שמעו ומכירים את יקנעם ואוהבים את מה שנעשה כאן. יקנעם היא עיר מובילה בתחומים רבים והעובדה שחברות וחברי המשלחת שהם בעצמם הורים לילדים ולעיתים מעבר לכך מתפעלים מההשקעות הרבות שלנו בתחומים שונים מוכיחה זאת יותר טוב מכל דבר אחר”.

יועצת עלייה וקליטה ארגון ‘נפש בנפש’, שרונה סטנהיל: יקנעם התפתחה כל כך בשנים האחרונות, יש בה מקומות עבודה ואיכות חיים טובה למשפחות, ולכן היא מהווה יעד נהדר לעולים. אנו מסייעים לעולים לסייר ביקנעם לפני עלייתם ולבדוק אפשרות להשתקע בה לכשיעלו”.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter