באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: החמישית של אלפסי

יקנעם: החמישית של אלפסי

לקראת הבחירות המקומיות הממשמשות  ובאות מביא לכם אתר YCOM סיכום קדנציה בכל הישובים באזור. כיצד התנהלו ישיבות המליאה, מי חבר למי ומי התנגד למי, נזכיר נקודות ציון משמעותיות מחמש השנים האחרונות ונקנח בתחזית לבחירות.

בשנת 2008 בחרו תושבי יקנעם להמשיך ולתת את אמונם בסימון אלפסי קדנציה חמישית ברציפות. מפלגתו של אלפסי זכתה בארבעה מתוך 13 המושבים ולכן נאלץ לצרף אליו מספר מפלגות לקואליציה. המפלגה הראשונה שהצטרפה לאלפסי הינה ‘יקנעם פלוס’ בראשות רומן פרס שלראשונה גם כיהן כסגן בשכר, לקואליציה הצטרפו גם דני סירי מתנועת ‘ישי’ ואברהם איבגי מהמפד”ל. באופוזיציה לעומת זאת נותרו הליכוד בראשות יורי מגנר, ‘צדק חברתי’ בראשות צחי דקל וארמו קרובי שבמהלך הקדנציה הצטרף לקואליציה. אלפסי הצליח לשמור על קואליציה יציבה מבלי לנדנד את הספינה לאורך כל חמש השנים לא מעט בזכות המאבקים בתוך האופוזיציה עצמה אשר היו גם הגורם לכך שקרובי נכנס לחיקה החמים של הקואליציה.

יקנעם
אלפסי, צפוי להמשיך לקדנציה נוספת. צילום: רונן צומר

התנהלות הישיבות

למרות שבאופוזיציה מנסים לעתים לצייר לאלפסי שם של דיקטטור, ישיבות המליאה מתנהלות בנינוחות יחסית כשאלפסי כמעט ואינו משתמש בפריבילגיה שלו להגביל את דבריו של כל חבר לעשר דקות. עימות אחד כן נרשם בין רומן פרס לבין צחי דקל ומספיק היה להביט בפרצופו של סימון במהלכו על מנת להבין מה הוא חושב על כך.

רגע קומי

סימון אלפסי מודה (בהומור) כי הוא מחכה שנה שלמה למשחק הכדורגל בין ברצלונה לריאל מדריד על מנת לקבוע ישיבת מליאה. לדבריו חברי האופוזיציה שחלקם מאוד אוהבים כדורגל מדברים פחות כשהם ממהרים לראות את המשחק.

ציוני דרך

במהלך הקדנציה הגיש מבקר העירייה, רפי טולדנו, שני דו”חות בקורת חמורים ביותר. הראשון על תפקוד המועצה הדתית והשני על תפקוד הפועל יקנעם, שני גופי סמך של העירייה אשר נוהלו על ידי מקורבים לראש העיר. שתי ישיבות המליאה שדנו בדו”חות הללו היו סוערות וארוכות ביותר אך למרות זאת האש לא הגיעה עד לאלפסי.

כיבוד בישיבות

בשנתיים הראשונות היה שולחן חברי המועצה מלא מכל טוב. החל מפיתות עם חביתות, דרך קורסונים וכלה בשתיה. לאחר שנתיים עברו בעירייה לאוכל בריא יותר ועתה ניתן למצוא בישיבות המליאה בעיקר ירקות וגבינות.

תחזית

עוד חמש שנים לסימון אלפסי.

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter