באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: הונחה אבן הפינה להקמת מרכז מורשת ליהודים יוצאי אתיופיה

יקנעם: הונחה אבן הפינה להקמת מרכז מורשת ליהודים יוצאי אתיופיה

בטקס מרגש במעמד ראש העיר, סימון אלפסי, סגן רה”ע, רומן פרס, ח”כ גדי יברקן, מנכ”לית העירייה, מוניק קונפינו, בכירי העירייה, נציגי פדרציות, בני העדה האתיופית, אורחים ומכובדים, הונחה אבן הפינה להקמת מרכז מורשת ליהודים יוצאי אתיופיה.
המרכז למורשת ייבנה בשכונת “נוף לכרמל” בסמוך למגרש הכדורגל העירוני על שטח של כ- 500 מ”ר, והוא יהיה בן שתי קומות. המקום יכלול: בית כנסת, מרכז מורשת קהילתי, אולם הרצאות לאירועי הקהילה, ועוד.
ראש העיר, סימון אלפסי, בירך ואמר כי הוא שמח ונרגש מאוד על הקמת מרכז המורשת ליהודי יוצאי אתיופיה, וציין כי לבני העדה האתיופית מורשת נפלאה שחייבים לשמר. רה”ע סיפר שלקח על עצמו לגייס את התקציבים להקמת המרכז. רה”ע שיבח את בנות ובני העדה האתיופית על תרומתם הרבה לעיר ולמדינה. ח”כ גדי יברקן בירך ואמר כי שימור המורשת הקהילתית הוא אחד הדברים החשובים ביותר שקהילה והעיר יכולים לעשות. ח”כ יברקן בירך את ראש העיר והעירייה ואמר שההחלטה להקים מרכז מורשת הינה משמעותית וערכית עבור תושבי העיר בני הקהילה, והוסיף שדבר זה מהווה סמל ודוגמה לשאר ראשי הערים. בהמשך דבריו שיבח ח”כ יברקן, את סימון אלפסי ואמר שהוא איש של עשייה ולא רק דיבורים, וכאן רק ניתן ללמוד ממעשיו. יו”ר הקהילה האתיופית ביקנעם,  גביאו טגניה בירך, “שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה!”. טגניה, דיבר על חשיבות הקמת המרכז והמשמעות עבור הקהילה ואמר כי מרכז זה משמעותי עבור בני העדה ואף חיוני לשימור המורשת הקהילתית. טגניה הודה על העבודה הקשה של השותפים בעשייה ועל הסמליות עבור הדור הצעיר, ובנוסף הודה לכל המתנדבים שסייעו לאורך התהליך כולו עד לרגע מרגש זה.
לאחר הדברים והברכות הוקרא קלף המגילה ועליו חתמו רה”ע, סגנו, ח”כ, בכירי העירייה, נציגי הקהילה, ולאחר מכן נערך טקס הנחת אבן הפינה.
העבודות להקמת מרכז המורשת ליהודי יוצאי אתיופיה צפויות להתחיל בקרוב, והצפי לסיומן ולפתיחת המרכז הוא ב- 2023.
ראש העיר, מר סימון אלפסי:
“אירוע מרגש בו אנו יוצאים לדרך ומקימים מרכז מורשת ליהודים יוצאי אתיופיה. כמי שהחל את קליטת בני העדה ביישוב וכמי שמלווה אותם עשרות שנים מקרוב אני יכול להגיד שלעדה האתיופית תרומה רבה ומשמעותית לעיר ולמדינה. חשוב מאוד שיהיה להם מבנה מסודר  ומאורגן לפעילויות השונות ושיוכלו לשמר את התרבות הנפלאה שלהם, ואני אפעל לגייס את התקציבים לכך. יקנעם היא עיר של קיבוץ גלויות ואנו דואגים לשמר את כל התרבויות”.

צילום: דוברות עיריית יקנעם

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter