באנר עליון
באנר עליון
באנר עליון

יקנעם: הוגשה פרוגרמה לשטחי הציבור בעיר

יקנעם: הוגשה פרוגרמה לשטחי הציבור בעיר

הפרוגרמה לשטחי הציבור של עיריית יקנעם הוצגה בשבוע שעבר למליאת המועצה כשחלק ממנה מגדיר את השטחים המיועדים לדיור בר השגה. אלפסי: “65% מהשטח של יקנעם יישאר ירוק גם בשנת 2020 וגם בשנת 2030”.

מהנדסת העיר, עירית טלמור הציגה בישיבת המועצה שנערכה בשבוע שעבר את הפרוגרמה לשטחי הציבור של העיר אשר תהווה את הבסיס לפיתוח העיר בשנים הבאות. מדובר בתכנית פיתוח עד לשנת 2030 אשר מחלקת את יקנעם לשישה אזורי משנה שונים הנקראים אג”סים (אזורים גיאוגרפים סטטיסטים). התכנית גם קובעת היכן יבנה דיור בר השגה בעיר כששני המתחמים המרכזיים הם באזור רחוב יער אודם ובשכונה הוותיקה.

עיר ירוקה
סימון אלפסי, דיור בר השגה לתושבי העיר. צילום: רונן צומר.

ראש העיר, סימון אלפסי: “65% מהשטח של יקנעם יישאר ירוק גם בשנת 2020 וגם בשנת 2030. יש לנו ויכוח ומלחמות גם עם רמ”י (רשות מקרקעי ישראל) וגם עם משרד השיכון על כך שאנחנו מנצלים חלק קטן מהשטח לצרכי בניה אבל מכיוון שהכרזנו שאנחנו רוצים להמשיך להיות עיר ירוקה, אנחנו עומדים מולם. בנוסף, אנחנו לקחנו פה שטחים וצבענו אותם לצורך דיור בר השגה ואם נגיע להסכמה שזה יהיה לבני היישוב אז נוכל לרוץ קדימה”

מהנדסת העירייה, עירית טלמור: “אנחנו נאלץ להבטיח שיהיו מספיק שטחי ציבור לכל תכנית שנגיש בעתיד” בנוגע לדיור בר השגה אמרה טלמור “דיור בר השגה אפשר לעשות בכמה צורות ואנחנו צריכים לחשוב מה לעשות לאור השינויים האחרונים בחוק. יצאה תקנה שאפשר לעשות 10% דיור בר השגה ואנחנו עוד נבחן זאת בהמשך לאור התקנות שבוודאי עוד ישתנו”

תגובות

תגובות

באנר לפוסט קטן

Related posts

באנר לפוסט גדול
  • Facebook
  • Twitter